Środki do dezynfekcji


Dezynfekcja jest bardzo istotnym elementem w wielu przestrzeniach. Dotyczy to zarówno płaszczyzny zawodowej, na przykład gastronomii, jak również tej prywatnej. Wyeliminowanie czynnika zagrażającego zdrowiu człowieka stanowi priorytet, nad którym oficjalnie stoją takie instytucje jak WHO czy Główny Inspektorat Sanitarny. Cel jest jeden możliwie jak największe zlikwidowanie wirusów i grzybów poprzez zabicie bakterii w niemal 100%. Najczęściej stosuje się do tego celu produkty na bazie alkoholu, co pozwala chronić tych, którzy są narażeni na kontakt z różnego rodzaju zagrożeniami.

Higiena

Płyny do dezynfekcji są tworzone w taki sposób, aby dało się je aplikować w łatwy i wygodny sposób. Zależnie od potrzeby warto wybierać produkty o odpowiednim składzie, co umożliwi lepsze dopasowanie do potrzeb użytkownika. Ze względu na komfort warto wybierać środki, które nie podrażnią skóry. Bezpieczeństwo i pielęgnacja to podstawa. Utrzymanie właściwej higieny, to również wyraz naszej troski o innych ludzi, więc warto wybrać mądrze. Jednym ze składników, które są nieco delikatniejsze niż alkohol jest octenidyna lub inaczej dichlorowodorek octenidyny. Jego podstawowe działanie jest bakteriobójcze, a jednocześnie nie jest toksyczny i ma długi czas działania, dzięki czemu jest jednym ze środków, które można stosować nawet u niemowląt. Z kolei chlorheksydyna jest nieco mniej delikatna, choć odpowiednia dla większości ludzi do odkażania skóry i błon śluzowych.

Ochrona

Na szczególną uwagę zasługują środki, które dezynfekują, chroniąc naszą skórę na dłuższy czas, Długość działania preparatu, która decyduje o częstotliwości jego stosowania. Należy jednak pamiętać, że zawsze, gdy pojawia się taka możliwość lepiej ręce umyć pod bieżącą wodą. Lepiej, aby środki do dezynfekcji wspomagały przestrzeganie czystości, a nie ją zastępowały.

W trosce o siebie i innych, dobrze jest podejmować mądre i przemyślane decyzje. Jedną z nich jest przestrzegania podstawowych zasad czystości, wpływającej na zdrowie nasze i ludzi wokół nas.

Produkt dodany do ulubionych