Miody

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Naturalny miód, który charakteryzuje się wysoką jakością, może mieć naprawdę niesamowite właściwości prozdrowotne o czym warto przekonać się na własnej skórze. Dlatego też powinny sięgnąć po niego te osoby, które w szczególności zwracają uwagę na to, co znajduje się w ich codziennej diecie i które lubią czerpać siły witalne z naturalnych produktów i ze zdrowej żywności. Jednym z najzdrowszych miodów na świecie jest jakże popularny miód Manuka, który również nazywany jest miodem z drzewa herbacianego. Wszystko dlatego, że jest wytwarzany z krzewu, który występuje na terenie Nowej Zelandii. 

Jedyny taki miód, który posiada właściwości lecznicze

Cechą charakterystyczną dla miodu Manuka jest naturalne występowanie w jego składzie substancji nazywanej methylglyoxalem. Oferowane przez nas produkty, jakie można znaleźć w tej kategorii posiadają wyszczególnioną, minimalną zawartość tej właśnie substancji w jednych z najczystszych miodów Manuka. Decydując się więc na zakup takiego produktu, dokładnie wiadomo jaki jest jego skład, a co za tym idzie- jakie posiada on właściwości. Warto wiedzieć, że to właśnie w miodzie Manuka stężenie tej leczniczej substancji jest tak wysokie- szacuje się, że jego ono nawet do 50 razy większe niż w przypadku tradycyjnego miodu, jaki możemy kupić w markecie spożywczym. 

Miód Manuka ma tak wiele prozdrowotnych zastosowań. Po pierwsze, jest on doskonałym sposobem na to, aby zatroszczyć się o prawidłową pracę układu pokarmowego. Pomaga on zadbać o właściwą florę bakteryjną jelit, przyspiesza procesy trawienne, a także jest pomocny w przypadku leczenia wrzodów żołądka, jelita drażliwego czy też refluksu żołądkowo- przełykowego. Miód Manuka ma też udowodnione działanie przeciwbakteryjne. Dlatego też jest odpowiedni przy różnego rodzaju infekcjach i zapaleniach. Wspomaga także gojenie ran skórnych oraz zmian trądzikowych, a więc jest pomocny w dbaniu o dobrą kondycję skóry. 

Warto jeść miód na zdrowie

Miody posiadają niepodważalne walory smakowe, odżywcze, a także zdrowotne. Warto więc zawsze mieć w domu wysokiej jakości produkt tego rodzaju, dzięki któremu nasza codzienna dieta będzie bardziej urozmaicona. Dodatkowo, jakże popularny miód Manuka o leczniczych właściwościach będzie odpowiedni dla osób, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości i chcą wzmocnić swój organizm od wewnątrz. Medpak to sklep, w którym można zaopatrzyć się w miody z najwyższej półki, które mają rdzenne pochodzenie i zagwarantowaną, odpowiednią ilość substancji leczniczej w składzie produktu. 

Produkt dodany do ulubionych