Oleje  Jest 14 produktów.

 • Olej z ostropestu zimno tłoczony, nieoczyszczony wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion ostropestu plamistego. Cechuje go typowy dla nasion ostropestu delikatny zapach i smak oraz jasnosłomkowy kolor. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie.
  Towar dostępny
 • Olej słonecznikowy zimno tłoczony nieoczyszczony wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nieprażonych nasion słonecznika. Cechuje go typowy dla nasion słonecznika aromatyczny zapach i smak oraz żółty kolor.
  Towar dostępny
 • Olej z czarnuszki zimno tłoczony, nieoczyszczony wytłaczany jest z nasion czarnuszki egipskiej. Cechuje go bardzo specyficzny, nieco ostry zapach i smak oraz brązowy kolor. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie.
  Towar dostępny
 • Olej konopny zimno tłoczony, nieoczyszczony wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion konopi siewnej. Cechuje go typowy dla konopi siewnych zapach i smak oraz zielony kolor. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie.
  Towar dostępny
 • Olej z czarnuszki zimno tłoczony, nieoczyszczony wytłaczany jest z nasion czarnuszki egipskiej. Cechuje go bardzo specyficzny, nieco ostry zapach i smak oraz brązowy kolor. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie.
  Towar dostępny
 • Olej z awokado zimno tłoczony nieoczyszczony wytłaczany jest z miąższu starannie wyselekcjonowanych i przebadanych owoców awokado. Cechuje go typowy dla awokado zapach i smak oraz zielony kolor. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe i witaminy pozostają w niezmienionej formie.
  Towar dostępny
 • Olej z ogórecznika zimno tłoczony nieoczyszczony wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion ogórecznika lekarskiego. Cechuje go typowy dla ogórecznika delikatny zapach i smak oraz kolor żółto-zielony. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie.
  Towar dostępny
 • Olej konopny India tłoczymy z najwyższej jakości, starannie dobranych nasion konopi włóknistej (Cannabis sativa l.)
  Towar dostępny
 • Olej ten wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion siemienia lnianego o wysokiej zawartości kwasu alfalinolenowego. Cechuje go typowy dla siemienia lnianego zapach oraz żółty kolor.
  Towar dostępny
 • Olej z ogórecznika zimno tłoczony nieoczyszczony wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion ogórecznika lekarskiego. Cechuje go typowy dla ogórecznika delikatny zapach i smak oraz kolor żółto-zielony. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie.
  Towar dostępny
 • Olej konopny 250 ml tłoczony na zimno jest cennym źródłem NNKT, które stanowią ok. 75% oleju. Charakteryzuje się korzenno-orzechowym smakiem i zapachem. W polskiej kuchni znany jest od dawna i stosowany jako dodatek do ziemniaków, kasz, gotowanych warzyw, surówek i innych potraw na zimno.
  Towar dostępny
 • Olej konopny zimnotłoczony i oczyszczony 250 ml BIO z certyfikowanych upraw ekologicznych. Doskonałe właściwości dietetyczne oraz kosmetyczne.
  Brak
 • Olej ten produkowany jest z nasion owoców moreli zwyczajnej. Cechuje go delikatny smak, o migdałowej nucie. Zawiera kwasy tłuszczowe nienasycone, witaminy: A, B i E oraz witaminę B17, zwaną Amigdaliną. Witamina ta wspomaga leczenie nowotworów, jak również zwiększa odporność organizmu. Olej z pestek moreli gorzkiej idealnie sprawdza się w kuchni – na zimno jako dodatek do sałatek, gotowanych warzyw, mięs i przekąsek.
  Brak
 • Olej konopny zimno tłoczony, nieoczyszczony wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion konopi siewnej. Cechuje go typowy dla konopi siewnych zapach i smak oraz zielony kolor. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie.
  Brak

Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z leczniczego działania niektórych olejów, zwłaszcza tych, które są tłoczone na zimno. W zależności od produktu, pomagają one zadbać o organizm, walczyć z różnymi dolegliwościami, popracować nad kondycją skóry oraz poprawić nasze samopoczucie. Z tego też względu w Medpak, w kategorii ze zdrową żywnością nie mogło zabraknąć właśnie takich olejów, które są produktami wysokiej jakości, przygotowanymi z wyjątkową starannością oraz troską zarówno o kolor finalnego produktu jak i jego zapach. Surowce, jakie są wykorzystywane do przygotowania każdego z olejów tłoczonych na zimno są starannie selekcjonowane i przebadane tak, aby finalnie uzyskać preparat o właściwościach prozdrowotnych, który będzie bogaty w różnego rodzaju substancje dobroczynne dla organizmu. 

Szeroki asortyment naturalnych olejów tłoczonych na zimno

Dlatego też w naszym sklepie proponujemy wiele rodzajów olejów, z których każdy posiada swoje niepowtarzalne właściwości i z powodzeniem może zostać wcielony do codziennej, zbilansowanej diety, która pozwoli nam się cieszyć dobrym zdrowiem. Olej z ostropestu posiada udowodnione działanie zapobiegające chorobom wątroby. Z kolei olej z czarnuszki pozwala lepiej radzić sobie naszemu organizmowi z różnego rodzaju stanami zapalnymi, działa przeciwalergicznie i pozwoli mocno podbudować cały układ immunologiczny. Ważne właściwości ma nawet olej słonecznikowy, który być może jak nam dobrze znany- to bogactwo witaminy E, która jest uznawana za witaminę młodości oraz piękna. Ciekawą propozycję stanowi także olej z awokado, który zazwyczaj jest wytłaczany z miąższu tego owocu i zawiera szereg wartościowych substancji, między innymi kwasy omega 9, szereg minerałów i witamin, glutation oraz fitosterole. 

Eliksir zdrowia w postaci płynu

To właśnie tego rodzaju oleje często nazywane są eliksirami zdrowia, szczególnie jeśli chodzi o oleje tłoczone na zimno, a więc w temperaturze nie wyższej niż 70 stopni Celsjusza. W takich olejach bardzo często obserwujemy przewagę dobrych kwasów tłuszczowych nad tymi złymi, mają one mocniejszy i bardziej wyrazisty aromat, a co za tym idzie sprawdzą się także w kuchni jako doskonały dodatek do potraw. Niesamowity jest też ich aromat, który charakteryzuje się dużą intensywnością. Można się więc na nie zdecydować z różnych względów, zarówno zdrowotnych jak i smakowych. Dobierając produkty w tej kategorii mieliśmy na względzie ich jakość oraz różnorodność, dlatego z pewnością każdy znajdzie tutaj odpowiedni produkt dla siebie.