O produkcie
PowerBar Power Gel Smoothie to owocowy żel energetyczny stworzony z myślą o biegaczach, kolarzach i triathlonistach, którzy w trakcie długiego wysiłku potrzebują szybko dostępnego paliwa. Podstawą musu jest aż 65% przecieru owocowego z jabłek i mango, dzięki czemu smakuje jak gęsty owocowy smoothie, a nie klasyczny słodki żel.
Węglowodany pochodzą z mieszanki C2MAX - kompozycji glukozy i fruktozy w proporcji 2:1. Jedna saszetka dostarcza 35 g węglowodanów oraz sód. Gładka, płynna konsystencja sprawia, że żel łatwo przełknąć nawet w biegu, bez rozgryzania.
- 65% przecieru owocowego z jabłek i mango
- Węglowodany C2MAX - glukoza i fruktoza w proporcji 2:1
- Bez glutenu i laktozy
Wartości odżywcze
| Wartość odżywcza | w 100 g | w porcji (90 g) | RWS* |
|---|---|---|---|
| Wartość energetyczna | 686 kJ / 162 kcal | 617 kJ / 146 kcal | 7% |
| Tłuszcz | 0 g | 0 g | 0% |
| w tym kwasy nasycone | 0 g | 0 g | 0% |
| Węglowodany | 39 g | 35 g | 13% |
| w tym cukry | 17 g | 15 g | 17% |
| Białko | 0,4 g | 0,4 g | 1% |
| Sól | 0,41 g | 0,37 g | 6% |
* Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal). Twoje zapotrzebowanie może być wyższe lub niższe.
Przeznaczenie
Żel przeznaczony jest dla aktywnych osób dorosłych uprawiających sporty wytrzymałościowe. Węglowodany przyczyniają się do powrotu do prawidłowego funkcjonowania mięśni (skurczu) po bardzo intensywnym lub długotrwałym wysiłku fizycznym prowadzącym do zmęczenia mięśni oraz wyczerpania zapasów glikogenu w mięśniach szkieletowych. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania węglowodanów, ze wszystkich źródeł, w łącznej ilości 4 g na kg masy ciała, w dawkach, w ciągu pierwszych 4 godzin po zakończeniu takiego wysiłku i nie później niż 6 godzin po jego zakończeniu.
Sposób użycia
Spożyj 1 saszetkę 30-60 minut przed treningiem lub zawodami oraz/lub 1 saszetkę co 20-45 minut w trakcie wysiłku. Nie spożywaj więcej niż 4 saszetki dziennie. Popij wodą. Produkt nie stanowi substytutu zróżnicowanej diety.
Przechowywanie
Chroń przed mrozem i bezpośrednim światłem słonecznym.
Składniki
Przecier owocowy 65% (jabłka 33%, mango 30%), maltodekstryna, fruktoza, woda, cytrynian sodu, sól, kwas (kwas cytrynowy).
Odpowiedzialność za produkt
Informacja o podmiotach odpowiedzialnych
Kraj: PL
Ulica: Henryka Dąbrowskiego 149
Kod pocztowy: 84-230
Miasto: Rumia
e-mail: mb@pgpoland.com Telefon: 728934636




















