L-Cytrulina

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

L-Cytrulina jest wyjątkowym aminokwasem. Jednym z trzech, które biorą udział w cyklu mocznikowym. A jednak ochrona przed zakwasami to nie jedyna właściwość L-Cytruliny. Stosuje się ją w demencji, osłabieniu mięśni, dysfunkcji erekcji, anemii sierpowatej, cukrzycy i nadciśnieniu tętniczym. Poprawia także wyniki sportowe i zwiększa ogólną energię, a także poprawia budowę ciała. Na tym jednak nie koniec.

L-Cytrulina - nietypowy aminokwas, wyjątkowe właściwości

L-Cytrulina to aminokwas nietypowy z jednego powodu: chociaż aminokwasy same w sobie kojarzą się jako budulce białek, aminokwas ten nie wykazuje podobnych właściwości. Nie tworzy ona białej ustrojowych, a tym samym nie buduje masy mięśniowej. Związek chemiczny L-Cytruliny będący produktem przemiany innej substancji, mianowicie ornityny. Naturalnym źródłem tego białka są arbuzy.

L-Cytrulina wraz z argininą i ornityną jest jedną z substancji biorących udział w cyklu mocznikowym. Sam cykl ma bardzo duże znaczenie, ponieważ to dzięki niemu dochodzi do neutralizacji i detoksykacji szkodliwego dla organizmu amoniaku. Sam związek natomiast jest ubocznym produktem przemian aminokwasów. Zbyt duża ilość amoniaku prowadzi do powstawania kwasu mlekowego. To on natomiast odpowiada za powstawanie tzw. "zakwasów".

Właściwości L-Cytruliny prowadzą również do zachowania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Dzięki temu obniża się wydawanie w organizmu ważnych pierwiastków, m.in. potasu, sodu, wapnia i magnezu. Ma to z pewnością największe znaczenie dla sportowców dyscyplin, których uprawianie przyspiesza przemiany glikoliczno-mleczanowe. Mowa np. o wioślarstwie.

L-Cytrulina - poprawa zdrowia i kondycji

To nie tylko aminokwas związany z cyklem mocznikowym. To również związek mający bezpośredni wpływ na ogólne zdrowia organizmu. Przede wszystkim wspiera układ sercowo-naczyniowy, udrażniając żyły i tętnice. Ma to o tyle ciekawe wpływ na organizm człowieka, że likwiduje łagodne zaburzenia erekcji wynikające właśnie ze zbyt wysokiego ciśnienia krwi. Do tego L-Cytrulina znacząco poprawia ogólną wytrzymałość i wydolność organizmu. Związek ten obniża zmęczenie treningowe i zwiększa wytrzymałość tlenową, a także beztlenową nawet podczas długotrwałego wysiłku. Do tego pomaga przyswajać inne białka.

Dzięki poprawie krążenia, zwiększają się możliwości treningowe, czyli wydolność organizmu jest większa. Zmniejsza się także uczucie zmęczenia i poprawia regeneracja potreningowa. Wszystko to natomiast wpływa na poprawę jakości każdego treningu. Jedną z popularniejszych form L-cytruliny jest jabłczan cytruliny.

Produkt dodany do ulubionych