Przechowywanie pokarmu

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Decydując się karmić piersią, wybierasz dla swojego dziecka to, co najlepsze. Nie zawsze będziesz jednak mogła podać dziecku pierś bezpośrednio, zwłaszcza jeśli pragniesz wcześniej wrócić do pracy. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z tego sposobu żywienia - wystarczy, że odciągniesz pokarm za pomocą laktatora i bezpiecznie przechowasz go w lodówce lub zamrażalce. W tym celu niezbędne okażą się pojemniki oraz woreczki do przechowywania pokarmu, higieniczne i bezpieczne w kontakcie z mlekiem mamy. 

Przechowywanie pokarmu to sposób na chwilę wytchnienia

Jako młoda mama masz wiele na głowie. Codzienna opieka nad dzieckiem bywa wyczerpująca, dlatego powinnaś pamiętać, aby czasem zrobić coś tylko dla siebie, zrelaksować się, wyjść na spacer lub spotkać się z przyjaciółmi. Pozostawiając maluszka pod opieką taty lub babci, zadbaj, aby zawsze mieli pod ręką odciągnięty i dobrze zabezpieczony pokarm, który szybko podgrzeją i podadzą głodnemu niemowlęciu. Naturalne mleko możesz przechowywać w lodówce oraz zamrażać w jednorazowych lub wielorazowych woreczkach, a także w pojemnikach. Wybierając tego typu akcesoria, zwracaj uwagę na rodzaj tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Woreczki i pojemniki bez BPA możesz zamrażać i rozmrażać w mikrofalówce oraz w podgrzewaczu, a także myć w zmywarce i sterylizować. Wszystko to pozwoli Ci zadbać o podawanie dziecku wyłącznie zdrowych i bezpiecznych posiłków. 

Przechowywanie pokarmu bywa koniecznością na początku przygody z karmieniem

Jedne mamy narzekają na zbyt małą ilość pokarmu, inne na zbyt dużą. Zanim Twoja laktacja dostosuje się do potrzeb dziecka, odciąganie pokarmu może być konieczne, aby uchronić Twoje piersi przed bólem, obrzmieniem i stanami zapalnymi. Możesz wtedy wybrać, czy chcesz przechowywać pokarm w jednorazowych woreczkach czy wielorazowych pojemnikach. Te pierwsze zapewnią Ci wygodę, drugie zaś oszczędność. Przechowywanie pokarmu w przeznaczonych do tego opakowaniach znacząco ułatwi Ci podróżowanie z maluszkiem, a także codzienną opiekę, kiedy na przykład będziesz przeziębiona. 

Istnieje wiele przyczyn, które mogą stać za koniecznością odciągania pokarmu. Chęć wcześniejszego powrotu do pracy, potrzeba odpoczynku i relaksu czy też częsty nadmiar mleka, który sprawia dyskomfort i prowadzi do pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości - wszystko to może skłonić Cię do skorzystania z laktatora. Aby odciągnięte mleko nadawało się do podania, należy je jednak odpowiednio przechowywać - w sterylnych opakowaniach i we właściwej temperaturze. 

 

Produkt dodany do ulubionych