Cascara sagrada


Efekty, jakie zapewnia cascara sagrada, są dobrze znane osobom zmagającym się z problemami układu trawiennego i pokarmowego. Redukuje zaparcia i wspiera prawidłową pracę jelit, pozwala pozbyć się wzdęć. Oprócz właściwości przeczyszczających produkt wspiera także wątrobę. Chętnie sięgają po niego sportowcy oraz ludzie na diecie odchudzającej. Sporadyczna suplementacja może przynieść korzyści dla całego organizmu i ulgę przy zaburzeniach trawienia.

Cascara sagrada - czym jest tajemnicza roślina?

Szakłak amerykański, bo pod taką nazwą również występuje, to roślina, która znajduje się przede wszystkim w Ameryce Północnej i Środkowej. Preparaty do spożycia wytwarza się z kory wspomnianego drzewa. Jest to naturalny środek pobudzający pracę jelit i likwidujący problemy z układem trawiennym. 

Cascara sagrada - działanie i właściwości

Podstawową zaletą szakłaku amerykańskiego jest jego bardzo delikatne, a jednocześnie skuteczne działanie. Wywołuje ruchy robaczkowe jelita grubego i cienkiego, co przyspiesza ich funkcjonowanie. Wykazuje zatem właściwości przeczyszczające i pozwala pozbyć się zaparć oraz wzdęć. Warto zaznaczyć, że cascara sagrada nie przynosi skutków ubocznych, które można znaleźć w innych środkach. Jej działanie jest subtelne i nie powoduje bolesnych skurczów brzucha. 

Substancje obecne w roślinie wywierają pozytywny wpływ także na błonę śluzową układu pokarmowego. Dzięki temu łagodzą ewentualne zapalenia, z którymi zmaga się organizm. Sproszkowana kora usprawnia również pracę wątroby i ułatwia usuwanie toksyn zgromadzonych w ciele. 

Na co pomaga cascara sagrada?

Z właściwości cascary sagrady mogą skorzystać osoby starsze, które regularnie zmagają się z zaburzeniami trawiennymi. Działanie przeciwzapalne okaże się przydatne przy problemach z błoną śluzową. Kora wspomaga jej gojenie i uzupełnia powstałe w niej ubytki.

Pacjenci, którzy regularnie doświadczają trudności z wypróżnianiem, mogą zaopatrzyć się w suplementy z szakłakiem amerykańskim. Substancje w nim zawarte przyniosą ulgę w zaparciach, przywrócą regularność trawień i wspomogą funkcjonowanie wątroby. Dodatkowo wykazują działanie żółciopędne, dzięki czemu usuwają toksyny nagromadzone w organizmie.

Skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania cascary sagrady

Zaletą produktu jest fakt, że prawidłowo stosowany nie powinien wywoływać niepożądanych skutków ubocznych. Przeciwwskazaniem do jego przyjmowania są niektóre choroby, dlatego pacjenci z przewlekłymi dolegliwościami powinni skonsultować się z lekarzem. Szczególną ostrożność muszą zachować osoby zmagające się z problemami w obszarze jamy brzusznej.

Cascara sagrada i jej dawkowanie

Ze względu na specyfikę produktu, nie należy stosować go dłużej, niż to konieczne. Jest to środek doraźny, który zapewnia ulgę przy wzdęciach i zaparciach. Cascara sagrada powinna być przyjmowana zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej sugeruje się 1 kapsułkę dziennie przed snem. Co więcej, szakłak amerykański może być spożywany w jednym ciągu maksymalnie przez tydzień. 

Produkt dodany do ulubionych