Mieszanki aminokwasowe

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Białko to podstawowy budulec mięśni. Dotyczy to zarówno zwierząt, jak i ludzi. Z ogromnego znaczenia białka zdają sobie sprawę wszystkie osoby aktywne fizyczne. Nie muszą być zawodowymi sportowcami, ale jeśli chcą zwiększyć swoją masę mięśniową, poprawić wygląd sylwetki i zwiększyć efektywność treningów, z pewnością zdają sobie sprawę, że bez białka nie osiągną żadnej z tych rzeczy. O ile zatem zbilansowana dieta jest absolutną koniecznością w celu poprawienia samopoczucia i wyglądu sylwetki, o tyle nie zawsze wystarcza, szczególnie że potrzeby aktywnego organizmu są znacznie większe niż u mniej aktywnych osób. Z tego powodu bardzo istotne jest dostarczanie wszystkich składników odżywczych, a szczególnie aminokwasów, które pochodzą z białka.

Mieszanki aminokwasowe, czyli gdy trzeba zadziałać bardziej szeroko

Białko jest zbudowane z w przybliżeniu dwudziestu aminokwasów. Trudno zatem osądzić, którego aminokwasu brakuje w danej chwili w organizmie. Z tego powodu warto sięgać po gotowe mieszanki aminokwasów, zawierające takie ich ilości, które są proporcjonalne do zapotrzebowania mięśni. W mieszankach tych znajdują się częściowo już strawione białka, sprowadzone do postaci krótkich peptydów albo wolnych aminokwasów. Ten proces umożliwia pominięcie procesu trawienia białka w żołądku, co znacznie przyspiesza i zarazem polepsza jego przyswajalność. Aminokwasy trafiają bezpośrednio do jelita, a następnie, w ciągu zaledwie kilkunastu minut, znajdują się w krwi i mięśniach.

Mieszanki aminokwasów są tym samym łatwo przyswajalną postacią składników odżywczych dla mięśni. Ich korzyści dotyczą jednak nie tylko aktywności fizycznej.

Aminokwasy to gwarancja bardziej efektywnego treningu

Aminokwasy przyjmowane w okolicy treningu chronią mięśnie i zmniejszają ryzyko zniszczenia włókien mięśniowych. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dla osób trenujących lub zawodowych sportowców. Lepiej odżywione mięśnie to z kolei większe możliwości w czasie treningu. Przekłada się to na uzyskanie lepszych wyników sportowych. Białko, a zatem aminokwasy, stanowią budulec tkanki mięśniowej. Ich niedobór sprawia, że nawet najlepszy trening będzie nieskuteczny. Podobnie nie dojdzie do regeneracji tkanki mięśniowej, bo bez aminokwasów nie będzie możliwe naprawienie ewentualnych uszkodzeń. Z punktu widzenia mięśni, aminokwasy są najlepszym wsparciem dla nich. To prawdziwy zastrzyk energii dla tkanki mięśniowej. Dzięki mieszankom aminokwasowym natomiast można zadziałać wielotorowo i zapewnić całemu organizmowi naturalne związki poprawiające jego funkcjonowanie.

Produkt dodany do ulubionych