Kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci
Pokazano 1-35 z 69 pozycji

Dziecięca skóra jest niezwykle wrażliwa, dlatego już od pierwszych chwil wymaga bardzo łagodnej pielęgnacji. Przygotowując wyprawkę dla noworodka, nie możesz zapomnieć o takich podstawowych artykułach kosmetycznych, jak chociażby delikatne żele, płyny i szampony do kąpieli, a także nawilżające i ochronne kremy, balsamy i mleczka. W zależności od pory roku powinnaś mieć w torbie również ochronny krem przeciwsłoneczny lub krem zabezpieczający skórę przed mrozem. Wszystko to musi być jak najbardziej naturalne, by nie naruszało bariery ochronnej naskórka, lecz dodatkowo ją wzmacniało. 

Kosmetyki dla dzieci pozbawione silnych środków myjących, konserwantów i sztucznych zapachów

Rozważny rodzic nie może wybierać kosmetyków dla dziecka w oparciu o ładny zapach czy też atrakcyjne opakowanie. Najważniejszym kryterium wyboru powinien być wyłącznie skład produktu. Ten zaś nie może zawierać takich znanych, szkodliwych substancji, jak SLS, SLES, parabeny, konserwanty, alkohole czy sztuczne zapachy. Składniki tego typu wysuszają bowiem delikatny naskórek dziecka, narażając go na podrażnienia, a dodatkowo, często stają się przyczyną alergii skórnych. Wybierając kosmetyki dla dzieci, zawsze przyglądaj się ich składom i szukaj w nich wyłącznie łagodnych środków myjących oraz wyciągów roślinnych.

Ekologiczne kosmetyki dla dzieci

Skóra noworodka i niemowlęcia, zwłaszcza atopowa i skłonna do podrażnień, wymaga szczególnego traktowania. Najbezpieczniejszym wyborem będzie zatem postawienie na kosmetyki dla dzieci ekologiczne lub organiczne, które są nie tylko łagodne, ale także skomponowane na bazie substancji roślinnych sprawdzonego pochodzenia. Stosując produkty tego typu możesz mieć pewność, że skóra Twojego dziecka będzie wolna od alergii, zaczerwienień i jakiegokolwiek dyskomfortu. Co więcej, oznaczenie "od pierwszych dni życia" nie oznacza, że dany kosmetyk nadaje się wyłącznie dla noworodków. Wręcz przeciwnie, możesz z powodzeniem stosować go w przypadku starszych dzieci, a nawet całej rodziny. 

Codzienne rytuały pielęgnacyjne są niezwykle ważne dla zdrowia i poprawnego rozwoju Twojego dziecka. Nie zapominaj zatem, aby po ciepłej kąpieli zabezpieczyć i nawilżyć skórę malucha odpowiednim balsamem, masełkiem lub oliwką. Taki masaż doskonale wpływa na waszą wspólną więź, a także na samopoczucie niemowlęcia. Uczy go również codziennej rutyny, daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa oraz pozwala szybciej zasnąć. Do zabiegów pielęgnacyjnych wykorzystuj tylko dobrej jakości, sprawdzone kosmetyki, a skóra Twojego dziecka z pewnością odwdzięczy się zdrowym wyglądem i nie będzie sprawiała żadnych problemów.

 

Produkt dodany do ulubionych