Dzbanki i butelki filtrujące

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Dzbanki i butelki filtrujące to proste rozwiązania, które pozwalają konsumentowi na osiągnięcie wielu różnych korzyści. Korzystanie z produktów tego typu jest dziecinnie proste i znacząco ułatwia dbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu. Chociaż zakup dzbanków i butelek filtrujących jest korzystny przede wszystkim dla człowieka, to pozwala również zadbać o środowisko naturalne. Jak zatem działają akcesoria do filtrowania wody i jakie są ich zalety?

Dzbanki i butelki filtrujące - jak działają?

Produkty, takie jak dzbanki i butelki filtrujące, opierają swoje działanie na specjalnych filtrach, które zawierają najczęściej węgiel aktywny. Ich zadaniem jest oczyszczenie wody kranowej z wszelkich niepożądanych i szkodliwych substancji, typu chlor, pestycydy czy zanieczyszczenia organiczne. Filtry usuwają także nieprzyjemny zapach, dbają o krystaliczną czystość wody i nadają jej doskonałego smaku. Jednocześnie nie pozbywają się korzystnych dla organizmu minerałów. Wystarczy napełnić dzbanki i butelki filtrujące chłodną wodą z kranu, a stworzą dla nas napój o jakości takiej samej lub nawet lepszej niż woda butelkowana. Produkty tego typu są banalnie proste w obsłudze. Wystarczy w określonym czasie (najczęściej co miesiąc) wymieniać ich filtry na nowe, o czym przypomną nam specjalne aplikacje lub suwaki umieszczone na pokrywach dzbanków. 

Dzbanki i butelki filtrujące - dlaczego warto?

Dzbanki i butelki filtrujące to ekonomiczny, ekologiczny i niezwykle wygodny wybór, jakiego powinien dokonywać obecnie każdy konsument. Dlaczego? Jeden filtr dzbanka lub butelki jest najczęściej w stanie oczyścić nawet 200 litrów wody miesięcznie. Oznacza to, że zastąpi w naszym domu ponad 130 standardowych butelek wody mineralnej. To ogromna ilość plastiku, która w innym wypadku ląduje w koszu, a następnie latami rozkłada się na wysypiskach śmieci. Tymczasem, korzystając z dzbanków i butelek filtrujących oszczędzasz pieniądze i redukujesz ilość odpadów, jednocześnie zapewniając sobie maksymalną wygodę i stały dostęp do świeżej, czystej i smacznej wody pitnej. Płyn przefiltrowany przez dzbanek możesz wykorzystać do gotowania, parzenia kawy czy herbaty, a nawet do żelazka. Z kolei butelka filtrująca pozwoli Ci zapomnieć o dźwiganiu ciężkich zgrzewek wody ze sklepu i pamiętaniu o ich zakupie za każdym razem, kiedy wychodzisz z domu. Poręczne pojemniki z filtrem napełnisz wodą z dowolnego kranu, kiedy tylko poczujesz pragnienie. Dzięki tak prostym, a jednocześnie niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniom znacznie łatwiej będzie Ci zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i szybko odczujesz pozytywną zmianę w swoim samopoczuciu. 

 
Produkt dodany do ulubionych