BCAA


Aminokwasy odgrywają ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Wspierają jego podstawowe funkcje, ale w wielu przypadkach ich działanie ma wąski zakres. Nieco inaczej sprawa ma się z BCAA, czyli branched chained amino acids, które jest przykładem uniwersalnego i skutecznego 3w1.

BCAA, to trzy w jednym - to możliwe!

BCAA to zestaw trzech aminokwasów, tworzących ze sobą nierozerwalny łańcuch. Co jednak ważne, są to aminokwasy egzogenne, co oznacza, że muszą być dostarczane z pożywieniem, ponieważ organizm sam ich nie wytworzy. Do łańcucha tego należą leucyna, która hamuje działanie kortyzonu, nazywanego hormonem stresu. On natomiast potęguje działania kataboliczne, czyli takie, które prowadzą do rozpadu tkanki mięśniowej. Leucyna zwiększa również syntezę białek w mięśniach.

Drugim z aminokwasów jest walina. Ona również chroni mięśnie przed rozpadem, ale tez kontroluje poziom hormonu wzrostu, utrzymując go w optymalnym stężeniu. Do tego usprawnia procesy pozyskiwania energii przez mięśnie podczas wysiłku fizycznego.

Ostatnim aminokwasem w łańcuchu jest izoleucyna. Oprócz działania antykatabolicznego, reguluje poziom cukru we krwi.

Połączone działanie tych trzech aminokwasów wpływa na ogólną sprawność fizyczną, a także tkankę mięśniową. Ale nie tylko. Działanie BCAA to znacznie więcej.

Dla pięknej sylwetki i idealnej rzeźby tylko BCAA

Wbrew pozorom, BCAA jest zestawem, który docenią nie tylko zawodowi sportowcy. Od dawna pragniesz pięknej sylwetki? W takim razie BCAA jest idealny dla ciebie. Nie tylko redukuje tkankę tłuszczową - rzeźbi także sylwetkę. To drugie jest możliwe nie tylko dzięki przeciwdziałaniu katabolizmowi, ale też dzięki przyspieszeniu anabolizmu, czyli budowy masy mięśniowej. Sportowcy docenią również inne właściwości BCAA, które umożliwią im bardziej efektywny trening. To dzięki zwiększaniu wytrzymałości mięśni.

Mniej znaną, ale równie cenną właściwością BCAA jest wpływ na układ nerwowy. Wpływają pozytywnie na aktywność nauroprzekaźników, przyspieszając ją, co wpływa na ogólne funkcjonowanie organizmu. Do tego stymulują nerwy i hamują proces odczuwania bólu. Te właściwości neuromodulacyjne są powodem, dla których BCAA jest naturalnym lekiem przeciwbólowym i gwarancją maksymalnego wykorzystania możliwości organizmu. A także przekraczania ich. Ochrona mięśni, wsparcie ich w ciężkiej pracy podczas wzmożonego wysiłku - wszystko to wpływa na większą efektywność każdego treningu siłowego i budowę wymarzonej sylwetki. Nie tylko przez kulturystów, ale przez każdą osobę, która chce wyglądać dobrze.

Produkt dodany do ulubionych