Kosmetyki do dłoni i stóp

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Zadbane dłonie i stopy to sposób na zwiększenie swojej atrakcyjności. pozornie nie zwraca się uwagi na te części ciała, ale sezon letni ujawnia wszelkie niedoskonałości stóp. Dla dłoni natomiast zima jest szczególnie trudnym okresem. Podobnie źle wpływają gorszej jakości kosmetyki do mycia rąk. Dlatego odpowiednia pielęgnacja dłoni i stóp to podstawowa kwestia każdej zadbanej kobiety.

Skuteczna pielęgnacja dłoni

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Jeśli są gładkie i dobrze nawilżone wyglądają także na znacznie młodsze. Dłonie mogą zdradzać wiek równie skutecznie, co twarz. Dlatego wielbicielki młodego wyglądu powinny poświęcić uwagę nie tylko zmarszczkom na twarzy. Niestety dłonie są szczególnie narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Złe kosmetyki do mycia, codzienne czynności, warunki atmosferyczne - wszystko to wpływa na skórę dłoni. Prowadzi do jej podrażnienia oraz wysuszenia. Skóra się łuszczy, jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Można tego jednak uniknąć.

Pielęgnacja dłoni polega przede wszystkim na ich nawilżaniu. Jeśli jednak skóra została doprowadzona do bardzo złego stanu, warto zacząć od peelingu. Ten do twarzy niekoniecznie się sprawdzi. lepiej sięgnąć po dedykowany produkt do tej części ciała. Po usunięciu martwego naskórka i wygładzeniu dłoni wskazane jest sięgnięcie po nawilżający krem. Dobrym pomysłem jest smarowanie dłoni na noc i ubranie specjalnych, bawełnianych rękawiczek. Dzięki temu krem lepiej się wchłonie i będzie działał skutecznie przez kilka godzin zamiast godzinę - do kolejnego umycia rąk. Również peeling zastosowany przed samym nawilżeniem sprawi, że składniki odżywcze będą szybciej wnikały w głąb skóry. Kremy dedykowane dla dłoni powinny przede wszystkim zawierać w swoim składzie witaminę A oraz E. Dobrym pomysłem są także kąpiele rozmiękczające. Warto stosować je raz w tygodniu.

Efektowna pielęgnacja stóp

Pielęgnacja stóp pod pewnymi względami jest znacznie trudniejszym zadaniem. Przede wszystkim zabiegi należy rozpocząć od usunięcia zrogowaciałego naskórka i ewentualnych pocisków. Na nie bowiem nie pomoże nawet najlepszy krem. Warto zatem sięgnąć po dedykowane plastry lub maseczki kwasowe, które powodują łuszczenie naskórka. Inną, mniej inwazyjną metodą jest wymoczenie stóp w wodzie z mydłem. Następnie można skorzystać z peelingu lub innych mechanicznych metod wygładzania stóp.

Tak przygotowane stopy są gotowe do zastosowania kremu. Wybór odpowiedniego kosmetyku powinien być uzależniony m.in. od pory roku. W lato warto zastosować kremy nawilżające, które hamują pocenie się stóp. W zimie można postawić na kremy intensywnie nawilżające. Skarpetki wzmocnią ich działanie.

Produkt dodany do ulubionych