Oliwki, olejki

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Dobroczynna moc olejków i oliwek jest znana społeczeństwu nie od dziś. Właściwie od wielu wieków używa się ekstraktów z różnych roślin w formie oleistej. Dzięki takiej postaci, oliwki, czy też olejki mogą być używane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie (oczywiście wszystko zależy od rodzaju preparatu). Znajdują wiele pożytecznych zastosowań. Pomagają w różnych sytuacjach zdrowotnych, można ich używać niezależnie od wieku. Dlatego też doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji przeznaczonej dla najmłodszych.

Jaki dają efekt?

Oliwki oraz olejki przede wszystkim bardzo dobrze nawilżają skórę. U niemowląt jest bardzo delikatna, dlatego to właśnie oleista forma kosmetyku ułatwia nakładanie. Olejki szybko się wchłaniają i są śliskie w kontakcie z naskórkiem, więc nawet w przypadku podrażnień, dziecko nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Co więcej, olejki i oliwki chronią przed utratą wilgoci, ponieważ tworzą na skórze coś w rodzaju bariery, przez skórą woda nie wydostaje się z organizmu, a naskórek pozostaje stale nawilżony. Dodatkowym atutem tego rodzaju preparatów jest fakt, że szybko i skutecznie radzą sobie z ciemieniuchą. 

Niejednokrotnie oliwki, czy olejki do ciała dla dzieci, wzmacniane są wyciągami z roślin, by ich działanie było skuteczniejsze i objawiało się na wielu płaszczyznach. Popularnym dodatkiem jest ekstrakt z rumianku, który potęguje efekt ukojenia i gojenia skóry, która u niemowląt często ulega podrażnieniom. Innym przykładem jest aloes - dzięki niemu oliwka lub olejek będzie intensywniej nawilżał i pomagał ten stan rzeczy utrzymać na dłużej. 

Jak stosować preparaty oleiste?

Sposobów na użycie zarówno olejku, jak i oliwki jest mnóstwo, natomiast kilka z nich zdecydowanie przoduje w rankingu. Po pierwsze - smarowanie. To zdecydowanie najczęstsze zastosowanie tego rodzaju kosmetyków. Plusem jest to, iż można stosować ich używać niezależnie od tego, czy skóra dziecka jest sucha, czy też mokra (przykładowo po kąpieli). Jednakże w drugim wypadku preparat będzie wchłaniał się dużo lepiej, kilkakrotnie zwiększy się jego skuteczność, ponieważ na dłużej zatrzyma wodę w naskórku. Drugim popularnym użyciem oliwki lub olejku jest dodawanie go regularnie do wody w wannie. Gdy kosmetyk zmiesza się z wodą, również dużo skuteczniej wniknie w głębsze partie skóry dziecka. Dodatkowo nie trzeba będzie go używać po kąpieli. Kolejny, już wcześniej wspomniany sposób to usuwanie ciemieniuchy. Zabieg ten jest bardzo prosty i można spokojnie wykonać go samemu. Należy pokryć ciemieniuchę oliwką albo olejkiem, pozostawić na kilkanaście minut. Po tym czasie należy wyczesać delikatnie łuskowatą skórę z tego miejsca i umyć główkę dziecka szamponem. 

Produkt dodany do ulubionych