Kwasy, olejki i serum do twarzy

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Serum, olejek czy krem do twarzy? Mitów wokół obu produktów narosło wystarczająco wiele, by niejedna osoba miała problem z wyborem. Tymczasem serum i krem bardzo się od siebie różnią składem, działaniem i sposobem stosowania. Czym w takim razie jest serum? I przede wszystkim: czym rożni się od kremu do twarzy?

Czym jest serum do twarzy?

Serum jest kosmetykiem, który służy do pielęgnacji. Od kremu rożni się przede wszystkim koncentracją składników aktywnych. Serum w gramie produktu zawiera znacznie większą ilość składników odżywczych niż ma to miejsce w przypadku kremu. Serum można uznać za koncentrat kremu do twarzy. Da szybsze i łatwo zauważalne efekty. Równocześnie ułatwi pielęgnację skóry twarzy. Nie powinno się go jednak stosować na co dzień. Skóra może szybko przyzwyczaić się do tak dużego stężenia składników, a tego należy unikać. Dlatego po jakimś czasie stosowania serum warto ponownie wrócić do kremu do twarzy.

Konsystencja serum jest specyficzna: żelowa lub bardzo aksamitna i skoncentrowana. Jest bardziej gęsta niż krem. Przypomina strukturą bardziej wodnistą maseczkę. Pomimo tego serum wchłania się bardzo szybko. Nie zatyka również porów i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze.

Jak stosować olejek i serum na twarz?

Serum nie powinno być używane zbyt długo. Skóra szybko się do niego przyzwyczai i odstawienie kosmetyku stanie się problemem. Równocześnie jednak istnieją dwie szkoły korzystania z serum. Pierwsza z nich głosi, że serum to nie osobny kosmetyk, ale dodatek do codziennej pielęgnacji. Powinno się go dodatkowo włączać do zabiegów jeśli nasiliły się problemy skórne. W tej sytuacji serum można stosować rano oraz wieczorem pod krem. Produkt ten powinien być stosowany jako pierwsza warstwa bezpośrednio po oczyszczeniu skóry. Dopiero po dziesięciu minutach możesz zaaplikować drugi kosmetyk, czyli krem.

Druga szkoła natomiast informuje, że serum stosuje się zamiast kremu. Ponownie należy go stosować rano i wieczorem.  W rzeczywistości wybór odpowiedniej szkoły powinien zależeć przede wszystkim od stanu skóry. Serum może być bardzo dobrym dopełnieniem pielęgnacji na dzień przed ważnym wydarzeniem. Dlatego najlepiej dobrać odpowiednią metodę stosowania w zależności od własnych predyspozycji i potrzeb.

W przypadku serum ważne jest jeszcze jedno, mianowicie opakowanie produktu. Warto sięgać po te z pompką lub takie, które umożliwiają aplikację bezpośrednio na skórę. Dzięki temu nie trzeba zanurzać palców w serum, a to znacząco wydłuża jego świeżość i trwałość. Jeśli zatem twoje serum ma służyć Ci dobrze przez wiele miesięcy, zwróć uwagę na jego opakowanie.

 

 

Produkt dodany do ulubionych