Kozieradka


Kozieradka pospolita, znana także jako greckie siano lub boża trawka, to roślina należąca do rodziny motylkowatych. Jej uprawy znajdują się na terenie całej Europy, w szczególności na Ukrainie i Litwie, a nawet w Polsce. Można ją spotkać także w Azji, głównie w Turkmenistanie i Uzbekistanie. Wspomaga układ trawienny i pozwala pozbyć się uciążliwych dolegliwości. Bywa stosowana również jako środek łagodzący alergie i podrażnienia obecne na skórze. Regularna suplementacja kozieradką wykazuje pozytywny wpływ na cały organizm i usprawnia jego funkcjonowanie.

Kozieradka - co to jest?

Ta jednoroczna roślina jest obecna na świecie od tysięcy lat. Niegdyś sięgano po nią, by wzmocnić organizm i uchronić się przed infekcjami. Szczególnie pożądanym elementem kozieradki są jej nasiona. To właśnie w nich znajdują się cenne składniki, takie jak flawonoidy, cholina, lecytyna, tłuszcze czy białka. Obecnie greckie siano jest stosowane zarówno jako przyprawa orientalna do niektórych potraw, jak i jako środek prozdrowotny. 

Jak działa greckie siano?

Działanie kozieradki opiera się przede wszystkim na bogatym składzie, który posiada. Dzięki zawartym w niej związkom, witaminom i minerałom, greckie siano zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i trzustkowego. W ten sposób usprawnia trawienie i pozwala pozbyć się takich dolegliwości jak nudności, wymioty, zaparcia i bóle brzucha. Boża trawka wzmacnia także cały organizm, co okazuje się szczególnie przydatne w czasie choroby. 

Roślina obniża poziom cukru we krwi i przyczynia się do zwiększenia ilości czerwonych krwinek. Takie działanie pozwala na zredukowanie ryzyka infekcji bakteryjnej. Kozieradka jest również sprzymierzeńcem kobiet, które walczą o piękne i zdrowe włosy. Wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu kosmyków i pobudza je do wzrostu. 

Na co pomaga kozieradka?

Opinie o kozieradce wykazują, że jest to środek o wszechstronnym działaniu. Dobrze radzi sobie z dolegliwościami zdrowotnymi i usprawnia funkcjonowanie organizmu. Okazuje się przydatna także u osób, które chcą poprawić swój wygląd zewnętrzny. Greckie siano jest wsparciem przy:

  • bliznach i zmianach skórnych,
  • wypadających włosach,
  • problemach trawiennych,
  • gorączce,
  • przeziębieniu i infekcji,
  • bólach brzucha, gardła oraz głowy,
  • zbyt wysokim cholesterolu,
  • nieprawidłowym poziomie cukru we krwi,
  • znacznym wysiłku fizycznym, np. u sportowców

Skutki uboczne stosowania kozieradki

Przed zastosowaniem kozieradki należy upewnić się, że konsument nie jest uczulony na żaden ze składników suplementu. Preparat przyjmowany w zalecanych dawkach nie powinien wywołać niepożądanych skutków ubocznych. 

Greckie siano - dawkowanie

Podczas stosowania kozieradki niezbędne jest przestrzeganie zaleceń producenta. Dawki umieszczone na opakowaniu nie zagrażają życiu i zdrowiu i mogą być stosowane przez większość populacji. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem chęć przyjmowania greckiego siana. Suplementy z bożą trawką najlepiej spożywać przed posiłkiem, gdyż zwiększają one apetyt.

Produkt dodany do ulubionych