Maski do włosów

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Wiele kobiet uważa, że nie są im potrzebne odżywki ani maski do włosów, a sam szampon wystarczy do ich pielęgnacji. Nic bardziej mylnego - celem szamponu jest przede wszystkim oczyszczenie włosów i skóry głowy z zanieczyszczeń, łoju i resztek kosmetyków. Maski do włosów natomiast wspierają regenerację włosów i gwarantują ich zdrowy wygląd. Stosowanie produktu polega najczęściej na utrzymaniu go na włosach przynajmniej 15 minut - tak długi kontakt sprawia, że włosy rzeczywiście stają się odżywione i pełne blasku.

Dlaczego warto używać maski do włosów?

Maski do włosów z dobrym składem mogą skutecznie odżywić nawet bardzo zniszczone włosy. Bez względu na to, jaką mają one strukturę, kondycję, kolor czy skręt, warto dbać o nie jak najlepiej. Piękne, zadbane włosy są wizytówką każdej osoby. Warto regularnie sięgać nie tylko po odżywki, ale również maski do włosów, ponieważ działają one znacznie intensywniej. W zależności od rodzaju, maska może:

  • udoskonalić skręt włosów kręconych i falowanych
  • ujarzmić puszące się lub elektryzujące włosy
  • dodać objętości, blasku
  • odżywić, nawilżyć, silnie zregenerować
  • wspomóc utrzymanie koloru farby
  • wpłynąć na utrzymanie wyprostowanych włosów
  • ochronić włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur i czynników zewnętrznych

Maski do włosów na noc działają jeszcze mocniej, ponieważ utrzymywane są na włosach przez wiele godzin. Wbrew pozorom nie obciążają włosów, w efekcie czego nie stają się one oklapnięte ani przetłuszczone. Należy jednak dobrze je spłukać tuż po przebudzeniu się. Jednym z popularniejszych produktów są maski z keratyną, która jest naturalnym związkiem występującym we włosach. Uzupełniając jego niedobory użytkownik bezpośrednio wpływa na zdrowy wygląd włosów.

Jak wybrać maskę do włosów?

Wybór odpowiedniej dla siebie maski powinien być poprzedzony dokładną oceną kondycji włosów. Warto wziąć pod uwagę ich porowatość, długość, zdolność do kręcenia się i puszenia, a nawet kolor. Dużą popularnością cieszą się maski wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate, które wspierają kondycję włosa na podstawie jego struktury. Posiadacze blond włosów mogą sięgnąć po maskę rozjaśniającą, która dodatkowo wydobędzie kolor. Podobnie w przypadku włosów farbowanych - dobrze dobrana maska może zwiększyć intensywność koloru i wydłużyć czas jego utrzymania na włosach. 

Celem stosowania maski do włosów jest ich głębokie odżywienie i nawilżenie. Dlatego można zdecydować się na zakup maski z konkretnym przeznaczeniem - np. odbudowującą, stymulującą wzrost włosów, dodającą blasku czy regenerującą. Takie produkty posiadają w swoim składzie silnie aktywne związki, np. kolagen, kreatynę czy wyciąg z drożdży, które bardzo korzystnie wpływają na kondycję włosów. Kupując maskę warto zwrócić uwagę, aby skład był w pełni naturalny. Wszelkie sztuczne, chemiczne uzupełniacze i dodatki mogą wysuszać włosy. 

Na jaką formę maski do włosów się zdecydować?

Kolejnym ważnym aspektem jest forma produktu. Jeśli wybieramy się w podróż warto zakupić maskę do włosów w saszetkach. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie włosów w dobrej kondycji, jednocześnie nie musząc zabierać ze sobą często dużych i ciężkich produktów pielęgnacyjnych. W efekcie oszczędzamy miejsce w walizce. Z kolei jeśli problemem jest brak czasu lub dana osoba nie lubi poświęcać go na pielęgnację włosów, może z powodzeniem wybrać maski do włosów bez spłukiwania. Stosuje się je tuż po umyciu włosów szamponem i jak wskazuje nazwa - nie ma konieczności utrzymywania ich na włosach i spłukiwania. 

Produkt dodany do ulubionych