Olejki eteryczne

Pokazano 1-35 z 87 pozycji

Moda na terapie wykorzystywane w dawnych czasach to nie tylko aktualny trend - to przede wszystkim skuteczność poparta setkami i tysiącami lat doświadczenia oraz udoskonalania terapii czy receptur. Nie inaczej jest z olejkami eterycznymi, które same w sobie są dobrodziejstwem natury. Ludzkość wykorzystuje je od 3000 r. Starożytny Egipt, Macedonia i Indie to miejsca, w których po raz pierwszy korzystano z dobrodziejstwa zapachowych olejków. Za ich odkrycie, czyli pierwszą udaną destylację, odpowiada Awicenna - średniowieczny lekarz, którego badania nad terapiami zapachami stały się podstawą dzisiejszych odkryć.

Jeden olejek - wiele możliwości

Olejki eteryczne to produkt, który może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Najczęściej służą do aromaterapii i są rozpylane w powietrzu. W jaki sposób? Czasem wystarczy podgrzewacz do olejków, czasem bardziej profesjonalny rozpylacz. Narzędzie nie jest ważne, istotny jest efekt. Z powietrza bowiem olejek ma trafić do ciała, gdzie ujawni się jego działanie. Jednak olejki eteryczne to równie często wyjątkowy środek wykorzystywany podczas masażu. Nie ma nic lepszego niż kojący masaż dla mięśni wzbogacony oszałamiającym zapachem, od którego ciało się rozluźnia, a myśli odpływają daleko od problemów. Sam olejek nie tylko ułatwia masowanie, ale też dodatkowo wzmacnia efekt, jaki osiąga się uciskaniem odpowiednich partii ciała.

Olejek eteryczny to także kompresy. Jego składniki błyskawicznie wnikają przez pory skóry, likwidując dolegliwości. Sama zapach, który utrzymuje się na skórze, również działa terapeutycznie, odprężając czy łagodząc bóle głowy. Z tego powodu równie często stosowany jest jako dodatek do aromatycznej kąpieli. Nie istnieje lepszy sposób na relaks niż wanna wypełniona gorącą wodą, kilka kropel olejku, który nawilży skórę i napełni łazienkę wyjątkowym zapachem. To remedium na jesienną chandrę lub na zły dzień w pracy. To również wyjątkowa wersja domowego spa i zabiegu pielgnująco-terapeutycznego. Wystarczy kilkanaście minut w takiej kąpieli, by odzyskać energię i siły do działania.

Olejki eteryczne to także stosowanie doustne, ale - uwaga! - tylko, jeśli na ich opakowaniu zawarto taką informację. Tylko jeśli zezwala na to producent olejkiem można np. płukać jamę ustną. Zazwyczaj jednak lepiej ograniczyć się do innych sposób używania olejków.

Zapachowy olejek może zdziałać wiele dobrego... o ile sam jest dobry. Im mniej składników na etykiecie, tym lepiej. Dlatego warto zacząć od etykiety, a skończyć na wyborze olejku, którego zapach najbardziej przypadnie do gustu. W końcu aromaterapia ma być czystą przyjemnością.

Produkt dodany do ulubionych