Szczoteczki do zębów

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Szczotkowanie to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych jamy ustnej. Dzięki niemu możesz bardzo skutecznie zadbać o stan swojego uzębienia i uniknąć próchnicy oraz nieświeżego oddechu czy kamienia nazębnego. Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje szczoteczek: manualne, rotacyjne oraz soniczne. Które wybrać i czym się od siebie różnią? Czy można uznać jakąś za zdecydowany hit, który deklasuje pozostałe konkurentki?

Szczoteczki manualne, czyli dziesiątki lat tradycji

Szczoteczki manualne to najbardziej tradycyjne szczoteczki dostępne na rynku. Różnią się niemal wszystkim. Są dostępne w wielu kolorach. Ich włosie może być twarde lub miękkie. Samo włosie to również bardzo bogata paleta barw. Wszystko to sprawia, że z łatwością znajdziesz szczoteczkę dla siebie. Możesz wybierać spośród główek z wyprofilowanym włosiem czyszczącym szczeliny międzyzębowe, a także z gumowymi wkładkami, których zadaniem jest dodatkowo polerowanie zębów oraz lepsze usuwanie kamienia nazębnego.

Szczoteczki manualne to najlepszy wybór dla najmłodszych. Dzieci mogą wybierać spośród dedykowanych ich modeli, które są dostosowane pod kątem wielkości i twardości włosia do delikatnych dziąseł. Nauka szczotkowania zębów najlepiej odbywa się właśnie z użyciem szczoteczek manualnych. Sięgnij po modele z ulubionymi bohaterami Twojego dziecka, a codzienna higiena będzie dla niego prawdziwą przyjemnością.

Czy szczoteczki rotacyjne są dla wszystkich?

Po szczoteczkach manualnych przyszła pora na szczoteczki rotacyjne. Ich działanie polega przede wszystkim na ruchu obrotowym główki szczoteczki. Dzięki temu są one w stanie dokładnie wymieść zanieczyszczenia ze szczelin między zębami. Bardzo dobrze usuwają także kamień nazębny. Szczoteczki rotacyjne umożliwiają bardzo szeroki wybór głowic. Dzięki temu możesz wybrać model dla szczególnie delikatnych dziąseł. W ofercie znajdziesz także głowice dedykowane do usuwania kamienia nazębnego.

Działanie tych szczoteczek może być zbyt intensywne dla dzieci. Z tego powodu nie zaleca się ich stosować o maluchów poniżej trzeciego roku życia. Dla najmłodszych natomiast najlepiej sięgnąć po szczoteczki dedykowane dla nich. Nie wystarczy końcówka z miękkim włosiem - również baza powinna być dostosowana do wieku dziecka.

Szczoteczki soniczne - hit, o ile wiesz jak ich używać

Szczoteczki soniczne to względna nowość na rynku. Wypłukują zanieczyszczenia z jamy ustnej nawet lepiej niż ich rotacyjne odpowiedniki. Jednak szczoteczek sonicznych trzeba nauczyć się używać, żeby były skuteczne. Dlatego poświęć nieco czasu na naukę szczotkowania, a mogą okazać się bardzo dobrym urządzeniem do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Produkt dodany do ulubionych