Żele pod prysznic

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Żele pod prysznic to kosmetyki stosowane niemal przez każdego. Służą przede wszystkim do dokładnego oczyszczenia skóry z wszelkich zanieczyszczeń, jednak w zależności od swojego składu wykazują bardziej wielokierunkowe działanie. Pielęgnują skórę, utrzymując ją w dobrej kondycji oraz sprawiają, że kąpiel staje się przyjemnym rytuałem. Aby w pełni cieszyć się korzyściami żeli pod prysznic powinny one być wysokiej jakości, czyli mieć bardzo dobry, naturalny skład.

Skład żelu pod prysznic

Aby móc określić produkt jako żel pod prysznic z dobrym składem i wysokiej jakości, nie może on zawierać parabenów i sztucznych składników: poliakrylamidu, SLS, TEA itd. Powinien natomiast posiadać składniki, które pełnią funkcję:

  • myjącą
  • nawilżającą
  • ochronną
  • regeneracyjną

Funkcję nawilżającą oraz ochronną pełnią zwykle witaminy i olejki roślinne. Produkt może posiadać w swoim składzie masło shea, sól morską, kwiatowe wyciągi i ekstrakty ziołowe. Funkcję ochronną pełnią m.in. distearynian glikolu etylowego oraz kopolimer akrylowy. Tworzą one na powierzchni skóry ochronny biofilm, dzięki któremu szkodliwe czynniki zewnętrzne nie uszkadzają ani nie podrażniają jej. Bardzo lubiane są żele z dodatkiem olejków eterycznych, które umilają cały proces kąpieli czy brania prysznica. Mogą to być olejki relaksacyjne i uspokajające (lawendowe, z melisy, z róży), jak i dodające energii (miętowe, cytrusowe, z rozmarynu). Żel pod prysznic męski posiada na ogół bardzo podobny skład do produktów damskich, z różnicą w składnikach zapachowych. 

Na co zwracać uwagę kupując żel pod prysznic?

Wybór żelu pod prysznic powinien być ukierunkowany rodzajem skóry. Posiadacze skóry przesuszonej, bardzo wrażliwej czy z tendencją do łuszczenia się powinni sięgać po produkty wysoce nawilżające, z dodatkiem olejków odżywczych. Żel pod prysznic do suchej skóry powinien być delikatny i naturalny, ponieważ wszelkie sztuczne dodatki mogą spowodować podrażnienia i dodatkowe przesuszanie skóry, która i tak jest wystarczająco wrażliwa. Podobnie sytuacja prezentuje się u alergików i przy problemach dermatologicznych - wówczas dobrym wyborem jest żel pod prysznic do skóry atopowej. Natomiast osoby ze skórą tłustą powinny zdecydować się na żel wysoce oczyszczający, redukujący nadmiar sebum. Skóra normalna jest na tyle uniwersalna, że można wybrać jakikolwiek wysokiej jakości żel myjący, a efekty będą zadowalające.

Kupując żel pod prysznic warto również wziąć pod uwagę własne oczekiwania. Jeśli chcemy, aby poranny prysznic dodał energii warto sięgać po żele energetyzujące. Z kolei do wieczornych pryszniców dobrze sprawdzą się produkty o kremowej konsystencji i wysoce nawilżającym działaniu, które ukoją podrażnienia całego dnia i odprężą zmęczony organizm. Ciekawym połączeniem jest żel pod prysznic z peelingiem, dzięki któremu nie tylko powierzchownie myjemy skórę, ale i usuwamy martwy naskórek wraz z zanieczyszczeniami. Po takim zabiegu ciało jest gotowe do zastosowania balsamu czy kremu - skóra znacznie lepiej wchłonie składniki odżywcze kosmetyków pielęgnacyjnych.

Produkt dodany do ulubionych