Olejki zapachowe

Pokazano 1-35 z 53 pozycji

Zapach ma niezaprzeczalną moc wpływania na nasz nastrój, emocje i zmysły. Kiedy jest przyjemny, czujemy się dobrze i mamy znacznie bardziej pozytywne nastawienie. W zależności od jego doboru, może mieć także działanie relaksujące lub pobudzające. Najlepszym sposobem, aby nadać ulubionego zapachu pomieszczeniu lub dowolnym przedmiotom jest korzystanie ze skoncentrowanych olejków zapachowych, które są bardzo intensywne i długotrwałe.

Olejki zapachowe mają wiele zastosowań

Wbrew pozorom olejki zapachowe nie służą jedynie do osobistej aromaterapii, polegającej na nadawaniu pięknego zapachu poszczególnym pomieszczeniom swojego mieszkania oraz tworzeniu przyjemnej aury podczas zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych, takich jak kąpiel czy masaż. Bez trudu wykorzystamy je również we wnętrzu samochodu, do aromatyzowania prania, a także jako środek ułatwiający zasypianie. Można je rozcieńczać, a następnie oczyszczać nimi różne powierzchnie w swoim mieszkaniu, stworzyć z nich własny zapach do odkurzacza, bądź też wypełniać zużyte odświeżacze powietrza. Jeden ulubiony olejek pozwoli Ci na wiele różnych zastosowań, dzięki czemu najprzyjemniejszy zapach otoczy Cię dosłownie wszędzie.

Olejki zapachowe o specjalnych właściwościach

Piękny kwiatowy, owocowy lub korzenny zapach to nie wszystkie walory olejków zapachowych. Wiele z nich ma także specjalne właściwości, które nierzadko okazują się niezwykle praktyczne. Latem wybierz zapach, który odstrasza owady. Jeśli potraktujesz nim swoją odzież, będziesz czuć się komfortowo niezależnie od tego, dokąd pójdziesz, a kiedy skropisz nimi balkon lub taras, na którym urządzasz grille dla przyjaciół, wszyscy Twoi goście będą znakomicie się bawić, bez dyskomfortu po ukąszeniach czy irytującego brzęczenia. Kiedy potrzebujesz dodatkowej energii i ciężko Ci się skupić, wypróbuj olejek kawowy, który w naturalny sposób pobudzi Twój umysł do intensywnej pracy. W okresie świątecznym postaw na zapachy słodkie i korzenne, dzięki którym w Twoim domu zapanuje naprawdę przytulna atmosfera. 

Aromaterapia to naturalny i bardzo skuteczny sposób, aby wpłynąć pozytywnie na swój nastrój i nastawienie. Otaczaj się wonią, jaką roztaczają olejki zapachowe, wybierając swój ulubiony wariant lub łącząc je ze sobą w dowolne kombinacje. Nadaj głębi słodkim aromatom lub odśwież te dobrze znane, do których już się przyzwyczaiłeś. Wybierając naturalne olejki zapachowe możesz mieć pewność, że ich woń nie będzie przerysowana ani zdeformowana, lecz doskonale odzwierciedli zapach kwiatów lub owoców w ich najlepszym wydaniu.

Produkt dodany do ulubionych