Miłorząb japoński

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Popularny miłorząb japoński, znany także pod nazwą ginkgo biloba, to roślina pierwotnie pochodząca z Chin. Jest to środek, który troszczy się o układ krążenia i układ nerwowy. Substancje zawarte w nim przyczyniają się do opóźnienia starzenia i działają przeciwutleniająco. Co więcej, wspierają prawidłową pracę mózgu, dlatego są często zalecane jako suplement diety dla seniorów. Włączenie wyciągu z ginkgo biloba do codziennej diety usprawnia również koncentrację i pozwala na większe skupienie. 

Miłorząb japoński - czym jest?

Drzewo to początkowo występowało na terenie Chin. Z czasem jednak jego uprawy przeniosły się do całej wschodniej Azji, Ameryki Północnej, Nowej Zelandii, a nawet Europy. Miłorząb japoński jest znany przede wszystkim ze swojej długowieczności — pojedynczy okaz może przetrwać nawet 4000 lat. To jeden z powodów, dla którego preparaty z ginkgo biloba mają zapewniać nieskazitelny wygląd i młodość. 

W składzie rośliny znajdują się m.in. takie substancje, jak:

Ich obecność sprawia, że działanie miłorzębu japońskiego jest zauważalne już po pierwszych tygodniach regularnego stosowania.

Ginkgo biloba - działanie i właściwości

Systematyczne przyjmowanie ginkgo biloba pozwala usprawnić pracę mózgu i zmotywować go do wydajniejszej pracy. Substancje zawarte w suplementach ułatwiają koncentrację, umożliwiają pełne skupienie i podnoszą efektywność. Mogą być stosowane także jako środek zapobiegający demencji i wzmacniający pamięć. Opinie o miłorzębie japońskim potwierdzają, że jest on pomocny również przy wahaniach nastroju oraz stanach depresyjnych.

Działanie ginkgo biloba doceniają też osoby, które są narażone na powstawanie zakrzepów. Składniki zawarte w preparacie usprawniają przepływ krwi i zapobiegają zlepianiu się płytek. Jest to także środek, który wspiera urodę i chroni komórki przed procesami starzenia. 

Na co pomaga ginkgo biloba?

Liczne właściwości miłorzębu japońskiego sprawiają, że z jego korzyści może skorzystać niemalże każdy. Ginkgo biloba pomaga na ogólne samopoczucie i reguluje nastrój. Chroni również układ krwionośny i układ krążenia przed groźnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Usprawnia pracę mózgu, wspiera pamięć i koncentrację, a dodatkowo pozwala zachować piękny wygląd przed długi czas. 

Miłorząb japoński - dawkowanie

Przyjmowanie suplementów z ginkgo biloba powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku kapsułek optymalna dawka wynosi najczęściej 1-2 tabletek na dzień. Dla najlepszych efektów poleca się stosowanie miłorzębu japońskiego w południe lub wieczorem. 

Skutki uboczne stosowania ginkgo biloba

Suplementy z ginkgo biloba najczęściej nie wywołują niebezpiecznych skutków ubocznych. Wśród głównych efektów niepożądanych znajdują się: biegunka, wymioty, nudności oraz bóle brzucha. Po produkty z miłorzębem japońskim nie mogą sięgać osoby, które zmagają się z zaburzeniami krzepnięcia krwi. Przeciwwskazaniem do użytkowania produktu jest także ciąża, karmienie piersią i stosowanie niektórych leków.

Produkt dodany do ulubionych