Przeciwutleniacze (antyoksydanty)

Pokazano 1-35 z 253 pozycji

Działanie antyoksydantów

Antyoksydanty, inaczej zwane przeciwutleniaczami są związkami chemicznymi, które odpowiedzialne są za unieszkodliwianie wolnych rodników. Naukowcy twierdzą, że brak odpowiedniej ilości przeciwutleniaczy w naszym organizmie może spowodować, że do pięćdziesiątego roku życia utracimy jedną trzecią białek występujących w naszym organizmie. Dochodzi do zniszczenia nie tylko białek, ale również naszego DNA. Powoduje to o wiele szybsze starzenie się naszego organizmu oraz stajemy się bardziej podatni na wszelkie choroby. Naukowcy udowodnili, że antyoksydanty są w stanie skutecznie zneutralizować szkodliwe działanie wolnych rodników w naszym organizmie. Ich budowa chemiczna pozwala zahamować ich powstawanie oraz usunąć zniszczenia, które zostały wywołane przez wolne rodniki. Odpowiedni poziom antyoksydantów zagwarantuje wzmocnienie odporności, zwiększy wydajność mózgu oraz opóźni procesy starzenia. 

Co powinien zawierać suplement diety bogaty w antyoksydanty?

Dobry suplement diety bogaty w antyoksydanty powinien składać się tylko z naturalnych składników. Powinien to być suplement, który będzie bogaty w takie witaminy jak witamina C, witamina A oraz witamina E. Powinniśmy również szukać takich przeciwutleniaczy jak karotenoidy, bioflawonoidy, związki takie jak Koenzym Q10 oraz niektóre składniki mineralne, na przykład cynk i selen. 

Dla kogo są polecane suplementy diety bogate w antyoksydanty? 

Suplementy diety bogate w antyoksydanty są polecane dla każdego z nas. Powinni się nimi zainteresować przede wszystkim osoby, które na co dzień mieszkają w miastach. Każdego dnia są oni narażeni na olbrzymią ilość wolnych rodników produkowanych przez miasto, za pomocą fabryk lub samochodów. Do walki z nimi nasz organizm potrzebuje ogromnej ilości antyoksydantów. Najlepiej, aby były one pozyskane za pomocą świeżych warzyw i owoców. Niestety, ale w dwudziestym pierwszym wieku uprawy są narażone na wiele chemicznych środków. Rośliny, aby je zwalczyć używają przeciwutleniaczy, co znacząco obniża ich poziom w produktach, które trafiają na nasz stół. Idealną alternatywą jest na przykład kupowanie ekologicznej żywności ze sprawdzonych źródeł, jednak nie jest to najtańsze rozwiązanie. Każda osoba, mieszkająca w mieście powinna dostarczyć dla swojego organizmu odpowiedniej ilości antyoksydantów, aby uchronić się przed występowaniem nowotworów oraz opóźnić procesy starzenia się w naszym ciele. Idealne w tym celu okażą się właśnie suplementy diety bogate w przeciwutleniacze. 

Produkt dodany do ulubionych