Aromaterapia

Pokazano 1-35 z 283 pozycji

Kto nie marzy o chwili dla siebie, gdy otulają nas zapachy, a dolegliwości mijają jak ręką odjął? Aromaterapia to kuracja coraz częściej wykorzystywana w celu łagodzenia i likwidowania wielu dolegliwości. Znana jest od setek, a właściwie tysięcy lat. Już starodawne zapiski mówią o Kleopatrze, która umieszczała płatki róży przy posłaniu, co miało zapewniać jej regenerujący odpoczynek i piękne sny. Podobnych zapisków nie brak na kartach historii. Aromaterapia bowiem znana była od starożytności, a wraz z upływem czasu niewiele się w jej kwestii zmieniało. Może jedynie dostępne formy tej terapii uległy zmianie od czasów Kleopatry, niektóre receptury zostały wzbogacone, ale cel i sposób pozostały takie same: łagodzenie dolegliwości za pomocą zapachów. Kojenie, łagodzenie i relaksacja to główne efekty aromaterapii.

Kojąca moc zapachów

Trudno uwierzyć w moc aromatów? Niewiele trzeba, by przekonać się na własnej skórze o korzyściach, jakie wynikają z aromaterapii. Wystarczą świeczki zapachowe lub, co jeszcze lepsze, olejek eteryczny. Tak niewiele potrzeba, by zacząć terapię. Na tym jednak nie kończą się jej zalety, bo w końcu jak wiele zabiegów relaksacyjnych można przeprowadzić we własnym domu? Tych naprawdę skutecznych - niewiele. A jednak każde pomieszczenie może stać się domowym spa dzięki aromaterapii. To idealny sposób na odpoczynek i zaczerpnięcie głębokiego oddechu przed kolejnymi zmaganiami. Tak, głębokiego, bo aromaterapia to również wdychanie oparów olejków eterycznych. Dzięki nim można zlikwidować uporczywe bóle głowy, pozbyć się kataru, a także... odzyskać ochotę na seks. Aromaterapia to nie tylko alternatywa dla innych terapii - to również afrodyzjak w płynie, który każdą sypialnię zamienia w miejsce rozkoszy.

Co jest najlepszego w aromaterapii? To, że terapia należy do przyjemnych. Można kierować się własnym węchem i gustem, i wybierać te aromaty, które najbardziej się podobają. Nie trzeba odrywać się od wszystkiego, by poddać się aromaterapii. Wystarczy rozpylić zapach w pomieszczeniu, w którym się przebywa i wrócić do zaplanowanych zadań. To niewiele, a korzyści są ogromne. Możliwość wyboru ulubionego zapachu to nie wszystko, bo aromaty można dowolnie łączyć i mieszać. Sprawdzi się wszystko to, co będzie przyjemne dla węchu.

Jeśli dzień szczególnie dał się w kość i marzy się tylko o odpoczynku, aromaterapia spełni te marzenia. Czy to dodany do kąpieli olejek czy świeczka zapachowa roztaczająca wokół aromat - oba te sposoby okażą się zbawienne dla chandrę i złe samopoczucie.

Produkt dodany do ulubionych