Bakopa

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Bakopa drobnolistna, czy inaczej brahmi, to zioło stosowane od wieków w tradycyjnej medycynie hinduskiej - Ajurwedzie. Zawarte w roślinie substancje zwiększają zdolność koncentracji, polepszają pamięć i usprawniają pracę mózgu. W Indiach, bakopa wykorzystywana jest również jako środek uspokajający i zwalczający stany lękowe. Jakie właściwości wykazuje to wyjątkowe zioło i kiedy warto po nie sięgać?

Jak działa bakopa?

Bakopa jest adaptogenem, co oznacza, że w naturalny sposób wspiera funkcjonowanie wielu układów naszego organizmu. Jest surowcem, który poprawia komunikację pomiędzy neuronami, a tym samym zwiększa szybkość przekaźnictwa nerwowego. Jednocześnie zwiększa także przepływ krwi przez mózg, czym polepsza pamięć, koncentrację, skuteczność nauki oraz wszelkie funkcje poznawcze. Dodatkowo, bakopa działa neuroprotekcyjnie i przeciwutleniająco, zatem chroni przed takimi chorobami jak Parkinson czy Alzheimer. Zioło jakim jest bakopa okazuje się korzystne także w walce ze stresem i traumatycznymi przeżyciami. Brahmi łagodzi stany lękowe i wykazuje właściwości antydepresyjne. Zbadane jest również jej działanie przeciwzapalne i ochronne względem wątroby. Wyciągi z bakopy są także antybakteryjne i antygrzybiczne. 

Bakopa - kto powinien po nią sięgać?

Suplementacja bakopy polecana jest w szczególności osobom starszym. Brahmi ochroni mózg przed postępującym procesem starzenia się oraz chorobami wieku podeszłego. Wesprze także młodzież w okresach wzmożonej nauki. Po bakopę mogą sięgać także wszystkie osoby, które zauważą u siebie spadek koncentracji i kłopoty z pamięcią. Zioło w naturalny sposób usprawni bowiem pracę ich mózgu i zwiększy jego wydajność. Bakopę zaleca się również osobom, które poszukują broni w walce o wzmocnienie swojej odporności psychicznej. Bardzo często sięgają po nią bowiem przede wszystkim pacjenci w stanach wyczerpania psychicznego, a także osoby żyjące w ciągłym biegu i narażone na duży, długotrwały i bardzo wyniszczający stres. 

Chociaż nazwa "bakopa" brzmi nieco egzotycznie, to suplementy diety zawierające to zioło są bardzo dobrze dostępne na naszym rynku. Kiedy decydujemy się na ich przyjmowanie warto zachować ostrożność i nigdy nie stosować brahmi na pusty żołądek, bowiem roślina ta silnie oddziałuje na nasz układ pokarmowy. Poza tym należy unikać łączenia bakopy z innymi adaptogenami oraz lekami nasennymi, ponieważ zioło może zwiększać intensywność ich działania. Bakopa jest niedozwolona również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. 

Produkt dodany do ulubionych