Kompleks witamin

Pokazano 1-35 z 205 pozycji

Różne osoby mają różne potrzeby. Czasem problem jest jeden i łatwy do zdiagnozowania - wtedy wystarczy odpowiednia witamina oferowana pojedynczo w suplemencie. Częściej jednak problemów jest więcej. A może nawet nie tyle problemów, co potrzeby są znacznie bardziej rozbudowane i wymagałyby łykania przynajmniej dziesięciu różnych suplementów. Oczywiście jest to coś, co trudno zaakceptować. Po pierwsze, względy finansowe. Po drugie, mało kto chciałby zamienić się w lekomana na śniadanie łykającego kolejne suplementy zamiast normalnego jedzenia. Po trzecie, nadal istniałby problem, jakie witaminy dobrać do określonych potrzeb.

Witaminy połączone - zestawy do zadań specjalnych

Zestawy witaminowe mogą być bardzo różne. Niekiedy są to połączone dwie witaminy, które wzajemnie wpływają na swoją przyswajalność w organizmie i działają najlepiej tylko jeśli występują razem. Niekiedy natomiast są to gotowe kompleksy witaminowe od kilku do kilkunastu witamin, których zadaniem jest określone działanie w organizmie. Mogą być to zestawy, które mają poprawić wygląd skóry czy paznokci. Inne natomiast działają lepiej niż fryzjer, bo wprawdzie nie układają włosów, ale sprawiają, że te wyglądają na bardziej gęste, mniej wypadają i lśnią bez odżywek. Inne natomiast mogą koncentrować się przede wszystkim na odporności czy przywróceniu szczupłej sylwetki. Tak dedykowane zestawy zawierają witaminy skoncentrowane na określonym działaniu. Jedna tabletka łączy w sobie kilkanaście różnych suplementów.

Witaminy połączone - zestawy dedykowane dla określonych grup osób

Innym rodzajem zestawów witamin są te przeznaczone dla określonych grup osób. Są witaminy dla kobiet, mężczyzn i dzieci, zawierające te składniki, które najbardziej są potrzebne określonej płci. Można również zdecydować się na witaminy dedykowane dla przedziału wiekowego, rozwiązujące problemy, jakie mogą pojawiać się w trakcie dorastania czy też starzenia się. Jeszcze inną grupę witamin połączonych stanowią te stworzone dla kobiet w ciąży - bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju płodu. Podobne ważne dla organizmu są witaminy dla sportowców, poprawiające ich sprawność fizyczną, wydolność, chroniące przed urazami.

Witaminy połączone to zestawy tak zbilansowane, że nie istnieją w nich składniki zbędne czy też dodane, by wypełnić czymś listę składu. To gotowa apteczka dla osoby w określonym wieku, stanie czy aktywności fizycznej. Dzięki temu nie trzeba czytać tysięcy artykułów, zapoznawać się z dziennym zapotrzebowaniem, uwzględniać kolejnych czynników wpływających na zapotrzebowanie. Wystarczy na podstawie etykiety i zaleceń producenta sięgnąć po odpowiedni kompleks witamin i korzystać z tego, co daje. A dać może naprawdę wiele, począwszy od poprawy wyglądu, a na lepszym samopoczuciu psychicznym i fizycznym skończywszy.

Produkt dodany do ulubionych