Kaszki

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Rozszerzanie diety niemowlęcia to przygoda, do której warto odpowiednio się przygotować. Nawet jeśli Twoje dziecko nadal spożywa wyłącznie mleko, możesz sprawdzić, co i kiedy podaje się maluchowi na poszczególnych etapach rozwoju, aby zadbać o jego dobre samopoczucie i wysoką odporność. Kaszki zbożowe to jedne z produktów, które możesz wprowadzić do diety niemowlęcia już po 4. miesiącu życia. Ich konsystencja będzie idealnym, łagodnym przejściem pomiędzy pokarmami płynnymi i stałymi, która przyzwyczai maluszka do innego sposobu połykania i nie zniechęci go do dalszego odkrywania nowych smaków.

Kaszki dla dzieci to idealne źródło witamin i mikroelementów

Młode mamy zawsze troszczą się, aby ich dziecko jadło to, co najlepsze i zapewniają małemu organizmowi wszystkich składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Na początku jest to mleko, bogate w wiele witamin i minerałów, jednak kiedy zaczynamy z niego rezygnować, pojawia się pytanie, czym zastąpić coś tak korzystnego dla zdrowia malucha. Odpowiedzią mogą być pełnoziarniste kaszki zbożowe, wyprodukowane z jęczmienia, ryżu, kukurydzy i wielu innych zbóż, zawierających cenne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, które idealnie uzupełnią w diecie maluszka wszelkie niedobory, powstałe po odstawieniu od piersi oraz te wynikające ze zwiększonego zapotrzebowania rosnącego organizmu.

Ekologiczne kaszki dla dzieci

Wybór żywności dla dzieci jest bardzo bogaty i zróżnicowany, a producenci stale prześcigają się w nowych, ciekawych smakach, które mają zachęcić niemowlęta do spożywania korzystnych dla zdrowia zbóż. Jednak to nie owocowy, słodki smak powinien być kryterium decydującym o zakupie artykułu dla naszego dziecka, lecz jego naturalny, sprawdzony skład, w którym znajdziesz wyłącznie niezbędne składniki, pochodzące z ekologicznych, certyfikowanych plantacji, wolnych od zanieczyszczeń oraz sztucznych nawozów. Tylko takie produkty, zapewnią Twojemu dziecku zdrowy rozwój i dostarczą jego organizmowi pełni wartości ożywczych, zamkniętych w małych ziarenkach zbóż.

Kaszki dla dzieci to idealna propozycja na śniadanie lub kolację. Są lekkostrawne i na długo zapewniają uczucie sytości, poprzez stopniowe uwalnianie składników odżywczych. Dla swojego malucha wybieraj przede wszystkim kaszki pełnoziarniste lub razowe, ponieważ to w nich znajdziesz wszystkie cenne mikroelementy, z których znane są nasze polskie zboża. Musli, owsianki czy jaglanki to pożywne dania, które przygotujesz w kilka sekund, oszczędzając czas i nie nadwyrężając cierpliwości swojego dziecka. 

Produkt dodany do ulubionych