Herbaty

Pokazano 1-35 z 77 pozycji

Aromatyczny, rozgrzewający napar- kojarzony w naszej szerokości geograficznej głównie z zimowymi wieczorami- to oczywiście herbata. Skąd jednak biorą się dostępne u nas piramidki, woreczki lub po prostu susz tego napoju? Wszystko za sprawą lancetowatych, młodych liści oraz nierozwiniętych pąków pochodzących z Camellii, czyli stale zielonego krzewu w rodziny herbatowatych. Zerwane z niego pędy poddawane są specjalistycznej obróbce, która decyduje o rodzaju powstałej herbaty. Znany na całym świecie susz ma wciąż nieustaloną genezę pochodzenia. Specjaliści wskazują, że mogą to być obszary dzisiejszej prowincji Yunnan znajdującej się w południowo- zachodniej części Chin oraz sąsiadujące z nią tereny Wietnamu, Laosu, Indii oraz Birmy. Herbata niesie ze sobą wiele właściwości oraz funkcji. Sięgając po nią odkrywamy przyjemny aromat i wspaniały smak, gwarantujący odprężenie ciała i umysłu. Dla wielu to również źródło prozdrowotnych składników.

Zapewnij sobie chwilę relaksu i dobrego smaku

Herbata pozwala rozgrzać zmarznięte ciało w czasie chłodniejszych dni, ale też orzeźwić w trakcie letnich upałów. Zimą idealnie sprawdza się filiżanka aromatycznej herbatki z dodatkiem cytryny i miodu, natomiast w wakacje schłodzona, z kostką lodu pozwoli odpocząć od wysokich temperatur i doda wigoru lepiej niż słodkie napoje i oranżady. W tym celu można wykorzystać dowolny jej rodzaj: czarną, zieloną, owocową, białą czy czerwoną. Walory smakowe oraz aromat zależą od gatunku herbaty, ale też kraju pochodzenia.

Zadbaj o swoje zdrowie z herbatą

Herbata jest również bogatym źródłem właściwości prozdrowotnych, które warto dopasować do poszczególnych potrzeb lub dolegliwości organizmu. Najwięcej zawierają ich oczywiście herbaty liściaste, zwłaszcza ziołowe i ekologiczne. Wybierając poszczególne mieszanki można poprawić jakość swojego funkcjonowania. Jak wskazują badania herbaty zawierają substancje bioaktywne o istotnym działaniu (m.in. polifenole, które ograniczają powstawanie wolnych rodników; kofeinę, która zwiększa koncentrację i wydolność komórek oraz pobudza; katechiny, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne), biopierwiastki (m.in. cynk odpowiedzialny za wzmacnianie skóry, włosów i paznokci, żelazo uczestniczące w metabolizowaniu cholesterolu, mangan wspierający prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego). Ostatnią grupę cennych składników w herbacie tworzą pierwiastki (m.in. sód odpowiadający za gospodarkę wodną organizmu, fosfor i wapń budujące układ kostny czy magnez wspomagający pracę układu nerwowego). W naszym sklepie można zakupić aromatyczne i zdrowe herbatki różnego rodzaju.

Produkt dodany do ulubionych