Pamięć i koncentracja

Pokazano 1-35 z 585 pozycji

Osłabiona pamięć i koncentracja to problem, który dotyczy wielu osób w każdym wieku. Dysfunkcje w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego nasilają się wraz z wiekiem, ale tak naprawdę narażeni są na nie wszyscy, którzy nie dbają o odpowiednio zbilansowaną dietę i zdrowy tryb życia. Na szczęście istnieją naturalne preparaty, które wspierają prawidłową pracę mózgu i całego układu nerwowego, uzupełniając braki w organizmie i zwiększając jego wydolność. 

Pamięć i koncentracja - co na nie wpływa?

Naturalną przyczyną pogorszonej pamięci jest oczywiście podeszły wiek. Proces starzenia się jest zjawiskiem naturalnym, co nie oznacza jednak, że nie możemy go spowolnić. Służą temu przede wszystkim suplementy diety, bogate w takie minerały, jak magnez, cynk czy selen. Problemy z pamięcią i koncentracją dotyczą jednak również osób młodych, a nawet dzieci, które często prowadzą niezwykle stresujący, niekorzystny dla całego układu nerwowego tryb życia. Pośpiech, brak odpowiedniej dawki ruchu, w tym także na świeżym powietrzu, złe nawyki żywieniowe - wszystko to prowadzi do osłabienia naszych umiejętności zapamiętywania i znacząco utrudnia nam skoncentrowanie się na pracy lub nauce. 

Pamięć i koncentracja - jak można je wzmocnić?

Słaba pamięć i koncentracja to częsty problem, wynikający z braku niezbędnych minerałów, które powinniśmy dostarczać organizmowi w codziennej diecie, a także z ogólnego osłabienia, siedzącego trybu życia i minimum aktywności fizycznej. Przemęczony i zestresowany układ nerwowy nie jest w stanie działać na pełnych obrotach, dlatego aby przywrócić mu maksymalną funkcjonalność, warto sięgnąć po kapsułki, tabletki czy syropy na pamięć i koncentrację. Osoby starsze powinny w pierwszej kolejności uzupełnić dietę o witaminę B3, B12 i B6, a także o cynk, selen i dobrze przyswajalny magnez chelatowany. Z kolei uczące się dzieci i młodzież, która potrzebuje dodatkowej dawki energii i wsparcia efektownego zapamiętywania może skorzystać z wyjątkowych właściwości preparatów z guaraną, kofeiną, lecytyną, miłorzębem japońskim czy wyciągiem z żeń- szenia

Odpowiednio dobrany preparat na pamięć i koncentrację pomoże Ci efektowniej pracować, szybciej się uczyć, a także dawać z siebie wszystko w sporcie czy wszelkich innych aktywnościach wymagających pełnego skupienia, jak chociażby w prowadzeniu samochodu. Zmiana nawyków żywieniowych, aktywny tryb życia i właściwa suplementacja to najlepsza droga do odzyskania sprawności funkcjonowania układu nerwowego oraz maksymalnego wykorzystania możliwości swojej pamięci. 

Produkt dodany do ulubionych