Wiesiołek

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Wiesiołek to roślina, która podbiła rynek medyczny i kosmetyczny. Znajduje on zastosowanie w łagodzeniu bólów miesiączkowych, ochronie układu krążenia oraz przy nawracających bólach migrenowych. Jego liczne właściwości sprawiły, że jest to skuteczne rozwiązanie na wiele dolegliwości zdrowotnych. Codzienna suplementacja wiesiołkiem w postaci tabletek, kapsułek czy oleju pozwala przywrócić równowagę w organizmie i zwiększyć komfort życia. 

Czym jest wiesiołek?

Ta charakterystyczna roślina jest łatwo rozpoznawalna poprzez swoją owłosioną łodygę, długie liście oraz żółte kwiaty. Wiesiołek bywa nazywany również świecą północy, gdyż otwiera się jedynie nocą, a zamyka o świcie słońca. Należy do rodziny wiesiołkowatych, w której znajduje się ok. 120 gatunków ziół.

Jego uprawy można spotkać na terenie Ameryki Północnej oraz Południowej, Europy i Azji. Najważniejszym elementem rośliny są jej nasiona, w których znajduje się najwięcej prozdrowotnych substancji. 

Wiesiołek - właściwości i działanie

Pozytywne opinie o wiesiołku wynikają przede wszystkim z jego bogatego składu. Wśród cennych substancji znajdują się m.in.:

Regularna suplementacja wiesiołka może zatem pomóc w obniżeniu poziomu "złego" cholesterolu. Dzięki temu minimalizuje ryzyko miażdżycy oraz innych chorób układu krążenia. Wyrównuje również ilość cukru we krwi i zapobiega cukrzycy. Po produkty ze świecą północy mogą sięgnąć wszyscy ci, którzy potrzebują wsparcia dla pracy mózgu. Roślina poprawia koncentrację i pamięć, dlatego jest doceniana szczególnie przez osoby starsze. 

Działanie wiesiołka jest zauważalne także na zewnątrz organizmu. Jest on wykorzystywany jako środek łagodzący alergie, egzemy oraz inne zmiany skórne. Likwiduje on uczucie swędzenia i przyspiesza proces regeneracji naskórka.

Na co pomaga wiesiołek?

Cenne właściwości zioła sprawdzą się u:

  • alergików,
  • seniorów,
  • osób żyjących pod ciągłą presją,
  • osób, które chcą wzmocnić układ krążenia,
  • studentów i uczniów, którzy potrzebują wyjątkowej koncentracji,
  • kobiet w trakcie menopauzy i zmagających się z silnymi bólami menstruacyjnymi.

Substancje zawarte w wiesiołku wspierają również włosy, cerę i paznokcie, dlatego po suplementy ze świecą północy chętnie sięgają panie, które chcą poprawić swój wygląd. 

Przeciwwskazania i skutki uboczne stosowania wiesiołka

Preparaty z wiesiołkiem powinny być stosowane zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Prawidłowe użytkowanie minimalizuje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Produktów tych nie powinny przyjmować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Szczególną ostrożność muszą zachować także te osoby, które przyjmują leki na stałe lub spodziewają się operacji.

Wiesiołek - dawkowanie

Przyjmowanie suplementów z wiesiołkiem powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku tabletek najczęściej podawana dawka to 1-2 kapsułek dziennie. Stosując olej ze świecy północy, nie należy przekraczać 8 g na dzień. Dzieci i młodzież poniżej 12. roku życia nie powinny sięgać po preparat bez konsultacji z lekarzem. 

Produkt dodany do ulubionych