Kubki i bidony

Pokazano 1-35 z 56 pozycji

Dzieci, które są karmione mlekiem modyfikowanym lub rozpoczęły już swoją przygodę z rozszerzaniem diety, powinny otrzymywać już do picia płyny, które pozwolą ich organizmowi utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia. Właściwa ilość wody i naturalnych soków w codziennym żywieniu jest niezwykle ważna dla prawidłowego przebiegu procesów trawiennych i dobrego samopoczucia maluchów, dlatego warto zadbać, aby dziecko mogło sięgać po nie samodzielnie za każdym razem, kiedy poczuje pragnienie. W tym celu konieczne jest zaopatrzenie swojej pociechy w odpowiedni kubek lub bidon, dzięki któremu maluch skorzysta z napoju bez niepotrzebnego rozlewania.

Kubki idealne w podróży i na spacerze

Dorastający maluch staje się coraz bardziej aktywny, uczy się raczkować, a następnie chodzić i biegać. Ruch na świeżym powietrzu jest szczególnie korzystny dla jego zdrowia i budowania odporności, dlatego warto zabierać go na częste spacery, nie zapominając o ulubionych napojach, które skutecznie ugaszą jego pragnienie. W tej roli najlepiej sprawdzą się kubki oraz bidony, wyposażone w szczelne zamknięcie, idealne do przechowywania w torbie lub wózku. Dzięki nim Twoje dziecko zawsze będzie miało pod ręką wodę lub sok, którego napije się bez rozlewania, a Ty wygodnie przechowasz go i przetransportujesz, nie obawiając się przeciekania.

Bezpieczne kubki dla dzieci

Na bezpieczeństwo kubka dla Twojego dziecka składają się przede wszystim dwa czynniki - materiały, z jakiego został on wyprodukowany oraz jego budowa, która może mieć wpływ na rozwój uzębienia, a nawet mowy malucha. Najlepsze produkty dla niemowląt powinny być zatem wolne od BPA, ftalanów i innych groźnych substancji chemicznych, które mogłyby przenikać do układu pokarmowego dziecka i szkodzić jego zdrowiu. Warto zwracać uwagę także na konstrukcję kubka oraz jego rekomendacje, świadczące przede wszystkim o tym, że dany artykuł jest neutralny dla prawidłowego rozwoju organizmu. Doskonałym przykładem tego typu produktów jest tak zwany krzywy kubek Doidy Cup, akredytowany przez UNICEF.

Kubki dla dzieci to produkty, o których warto pomyśleć już na początku rozszerzania diety malucha. Kiedy niemowlę nauczy się jeść łyżeczką, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamienić butelkę ze smoczkiem na zdrowszą dla higieny jamy ustnej alternatywę w postaci kubeczka. Możesz podawać w nim dziecku zarówno wodę, jak i świeżo wyciśnięte soki oraz rzadką zupę, a wybierając bidon lub kubek z zatyczką bez obaw zabierzesz ulubione napoje także w podróż lub na spacer. Produkty tego typu są łatwe w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu bez trudu umyjesz je dokładnie w każdym zakamarku. 

 

Produkt dodany do ulubionych