Płyny i mydła do kąpieli

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Płyny i mydła do kąpieli to niezbędne akcesoria codziennego użytku, przydatne do dbania o higienę dziecka. Każda mama wie, jak ważny jest dobór odpowiednich produktów do dziecięcej pielęgnacji. Skóra niemowląt i dzieci jest niedojrzała, a więc wymaga specjalnego traktowania. Dobrej jakości kosmetyki to element nieodzowny na dziecięcej półce z kosmetykami.

Jaki produkt do kąpieli dziecka wybrać?

Oferta kosmetyków do mycia dziecka jest bardzo szeroka. Decydując się na konkretny produkt do kąpieli, należy dokładnie przeanalizować jego skład i właściwości. Odpowiednio dobrany kosmetyk pozwala na komfortową pielęgnację maluszka, zapewniając doskonałe nawilżenie skóry. Tanie produkty z supermarketu zazwyczaj nie służą skórze dziecka. Aby nie dopuścić do problemów skórnych, warto zdecydować się na preparaty o starannie przeanalizowanym składzie. Do wyboru mamy mydła, żele, szampony oraz płyny do kąpieli. Możemy zdecydować się na użycie osobnych produktów w postaci żelu i szamponu, lub postawić na produkt 2w1, który pozwoli nam umyć zarówno ciało, jak i włosy dziecka. Oprócz żeli i mydeł do kąpieli, możemy także zdecydować się na myjący olejek, który doskonale nawilży i odżywi skórę dziecka. Jest to również dobry wybór dla dzieci, które nie przepadają za zabiegami higienicznymi – wystarczy kąpiel, by ciało dziecka było zarówno umyte, jak i nawilżone, bez konieczności późniejszego stosowania kremów czy balsamów. Wybierając kosmetyk do pielęgnacji, zwróćmy uwagę na hipoalergiczny i naturalny skład, który nie dopuści do reakcji alergicznych i podrażnienia skóry, oraz pomoże w utrzymaniu odpowiedniej flory bakteryjnej naskórka. Takie produkty zazwyczaj mają ekologiczne pochodzenie i nie są testowane na zwierzętach.

Pamiętaj również o pielęgnacji po kąpieli.

Po kąpieli warto podtrzymać efekt pielęgnacyjny, stosując nawilżający krem czy masełko. Zawarte w tych produktach składniki nawilżają i chronią skórę dziecka już od pierwszego dnia życia, wzmacniając naturalną odporność skóry. W swojej łazience warto mieć również oliwkę. Doskonale nawilży skórę dziecka, umożliwi wykonanie relaksującego masażu, a także pomoże w walce z ciemieniuchą. Przed wyjściem na dwór w trakcie zimniejszych dni, polecamy krem na wiatr i mróz. Skutecznie osłoni skórę dziecka przed czynnikami zewnętrznymi, nie dopuszczając do podrażnień i odmrożeń. Gdy nasz maluszek korzysta z pieluszek, nie wolno zapominać o odpowiedniej ochronie okolic narażonych na kontakt z zawartością pieluchy. Krem do przewijania zabezpieczy skórę przed odparzeniami i podrażnieniami, oraz przyspieszy gojenie mikrouszkodzeń. Jeżeli doszło do podrażnień, zalecamy użyć maści łagodzącej, która złagodzi pieczenie oraz przyspieszy proces regeneracji naskórka.

Produkt dodany do ulubionych