Kosmetyki do ciała

Pokazano 1-35 z 97 pozycji

Do pielęgnacji twarzy nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak czy to wystarczy? Bardzo często zapomina się o tym, że pielęgnacja całego ciała to nie tylko codzienna kąpiel. Jeśli chcesz poczuć się lepiej, zadbać o siebie i cieszyć się dobrym samopoczuciem, zatroszcz się także o swoje ciało. Z pewności szybko odczujesz różnice, a także zobaczysz ją w lustrze. Co jednak wykorzystywać do skutecznej i kompleksowej pielęgnacji?

Czy pielęgnacja ciała rzeczywiście jest tak ważna?

Twarz jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Słońce, wiatr czy mróz osłabiają ją, a zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu sprawiają, że skóra twarzy źle znosi codzienne wyzwania, jakie się przed nią stawia. Skóra na pozostałych częściach ciała często natomiast pozostaje ukryta pod ubraniem. Nie licząc sezonu letniego, trudno zauważyć efekty pielęgnacji całego ciała. Ale można je poczuć. Skóra, której się nie pielęgnuje, szybko staje się sucha, a tym samym ściągnięta. Traci także elastyczność. Przez to zaczyna szybciej obwisać. Dotyczy to w rzeczywistości całego ciała, a szczególnie strefy dekoltu i biustu. Jeśli zatem chcesz, by Twoje ciało nabrało blasku, a także było odporne na działanie czynników zewnętrznych,zacznij o nie lepiej dbać.

Jaki kosmetyki do pielęgnacji ciała?

Zacznij od podstawowej higieny, czyli odpowiedniego mydła. Sięgnij po takie, które nawilża i dobrze usuwa ze skóry zanieczyszczenia. Może to być mydło w płynie lub w kostce. Różnią się składem oraz zapachem. Dobre mydło może zadziałać także jako pierwszy krok aromaterapii. Dzięki niemu kąpiel stanie się prawdziwą przyjemnością. Wyróżniają się z pewnością mydła marsylskie i Aleppo, dzięki którym Twoja skóra będzie pielęgnowana olejkiem laurowym. To sposób na oczyszczenie i pielęgnację w jednym.

Jaki powinien być kolejny krok? Peeling do ciała. Usuniesz dzięki niemu martwy naskórek. To oznacza mniej wyprysków, mniej suchej skóry i znacznie lepsze działanie innych środków kosmetycznych. Peeling wykonuj raz lub dwa razy w tygodniu. Sięgnij po produkt przeznaczony do Twojego typu skóry. Dobrym wyborem będzie także peeling cukrowy, który odżywia i oczyszcza skórę zarazem.

Po peelingu sięgnij po balsamy, kremy lub olejki nawilżające. Mogą wchłaniać się w głębsze warstwy skóry lub tworzyć na niej warstwę chroniącą przed utratą wody. Na rynku znajdziesz bardzo wiele kosmetyków do ciała. Niektóre z nich ściągają skórę, dbając o jej elastyczność. Inne radzą sobie nawet z bardzo suchym naskórkiem. Jeszcze inne natomiast rozpromieniają Twoją skórę, co docenisz szczególnie latem.

Produkt dodany do ulubionych