Środki czyszczące

Pokazano 1-35 z 70 pozycji

Środki czyszczące do domu to najczęściej chemiczne substancje niebezpieczne dla zdrowia. Ich skuteczności rzadko kiedy można coś zarzucić, jednak opary oraz ryzyko, z jakim wiąże się ich stosowanie, to niewystarczające argumenty za używaniem podobnych środków. Idealną alternatywą wydają się kosmetyki, które charakteryzują się przyjemnym, nie chemicznym zapachem, a przy tym są wynikiem podobnej troski o skład, jak kosmetyki dla ludzi. Czy jednak są takie substancje?

Mydło nie tylko dla ludzi

Mydła marsylskie są cenione ze względu na swój skład, wyjątkowy zapach i niezwykłe właściwości pielęgnujące. Nie inaczej jest w przypadku mydeł marsylskich do podłóg. Dzięki działaniu bakteriobójczemu są idealnym środkiem czyszczącym w domach. Chronią przed bakteriami, a przy tym zapewniają czystość na długo. Na tym nie koniec, ponieważ mydła marsylskie do podłóg to idealna alternatywa dla alergików, którzy nie tolerują woni związanych z chemicznymi środkami. To, jak również sam skład klasycznych środków czyszczących, u wielu osób powoduje podrażnienia, a także problemy z oddychaniem czy wysypkę. Problemy te są w pełni wyeliminowane w przypadku mydeł marsylskich do podłóg, które pozostawiają wyłącznie utrzymujący się przyjemny, naturalny zapach. Dzięki temu w mieszkaniu i domu czystości będzie zawsze towarzyszył wyjątkowy zapach. Wielbiciele zwierząt natomiast docenią bez wątpienia fakt, że mydła marsylskie do podłóg nie zawierają tłuszczów zwierzęcych.

Pasta uniwersalnego użytku

Mydła marsylskie to również pasty do podłóg ze skoncentrowanego mydła. Dzięki temu są bardzo wydajne, a przy tym proste w stosowaniu. Wystarczy niewielką ilość rozpuścić w wodzie, by otrzymać płyn, którym można wyczyścić niemalże wszystko. Płytki podłogowe i ceramiczne, terakota, beton to jedne z licznych powierzchni, które można skutecznie wyczyścić. Do tego rozcieńczona pasta może posłużyć również do czyszczenia ścian, okapów, kuchenek, piekarników, łazienek i ceramiki. Innymi słowy, sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Doskonale radzi sobie z czyszczeniem wszelkiego rodzaju tłustych zabrudzeń - czy to w kuchni, czy w warsztacie. Smar z narzędzi to praktycznie żaden problem dla tego środka.

Mniej znanym zastosowaniem pasy marsylskiej do czyszczenia wnętrz jest wykorzystywanie jej w ogrodnictwie. Skutecznie, a przy tym bezpiecznie dla roślin walczy z przędziorkami.

Uniwersalność i bezpieczeństwo dla osób środowiska to bez wątpienia największe zalety środków do czyszczenia na bazie mydła marsylskiego.

Produkt dodany do ulubionych