Mydła w kostce

Pokazano 1-35 z 78 pozycji

Czy mydło w kostce ma jeszcze rację bytu w nowoczesnym świecie? Z pewnością tak. Przede wszystkim są znacznie lepszym środkiem pielęgnującym niż mydła w płynie. Ich stosowane być może jest nieco mniej wygodne, ale prezentują się bardzo efektownie w każdej łazience, a ich skład to prawdziwe dobrodziejstwo dla każdej skóry. Wybierz jednak mydło odpowiednie dla typu swojej skóry.

Rodzaj mydła w kostce decyduje o jego składzie i właściwościach

 • Naturalne mydła

  najczęściej oferowane są w kostkach. Wynika to z zachowania tradycyjnych metod produkcji, które wymagają takiej, a nie innej formy kosmetyku. Możesz zatem wybrać spośród mydeł sprawdzonych przez tysiące lat testowania.
 • Mydło kastylijskie

  pochodzi z Kastylii, czyli rejonu w Hiszpanii. Na początku mydło to było produkowane wyłącznie z lokalnej oliwy z oliwek. Wraz z upływem czasu pochodzenie oliwy przestało mieć znaczenie, o ile olej był pochodzenia roślinnego. Aktualnie wyróżnia się czyste mydła kastylijski zawierające wyłącznie oliwę z oliwek, a także produkty naturalnego pochodzenia i przyjazne środowisku. Ten rodzaj mydła jest bardzo delikatnym środkiem pielęgnacyjnym. Bardzo dobrze odżywia i oczyszcza skórę. Mogą stosować je nawet alergicy i małe dzieci. Mydła kastylijskie niekiedy zawierają także olej kokosowy, konopny i jojoba.
 • Mydło marsylskie

  także powstaje na bazie olejów roślinnych. To mydło potasowe, które w swoim składzie ma oliwę z oliwek. Tańsze odpowiedniki są wytwarzane z oleju palmowego. Jego skład to aż 72% tłuszczów roślinnych. Słynie także z wyjątkowo pięknego zapachu. To w jego ramach produkuje się mydło z Prowansji, które pachnie lawendą i charakteryzuje się filetowym kolorem pozyskanym dzięki naturalnym barwnikom. Ten rodzaj mydła jest odpowiedni dla każdego typu skóry. Nawilża ją, pozostawiając na niej przyjemną w dotyku warstwę ochronną. Możesz wykorzystać go także do higieny intymnej, a jego płatki posłużą także do prania ubrań, w tym ubranek dziecięcych.
 • Mydło siarkowe

  to aż 5% czystej siarki w składzie. Wysusza skórę, a także doprowadza do zmniejszenia wydzielania sebum. Jego działanie łagodzi się zawartością oliwy z oliwek oraz witamin z grupy B, E oraz C. W swoim składzie mydło ma także żelazo. Doskonale oczyszcza skórę, ale powinno być stosowane jedynie doraźnie. Regularne stosowanie może doprowadzić do pękania skóry.

Nie można zapomnieć o tradycyjnym mydle Aleppo. W jego produkcji wykorzystuje się oleje roślinne z oliwek, a także z drzewa laurowego. Dzięki temu mydło działa antyseptycznie. To bardzo cenny środek kosmetyczny. Zwalcza trądzik, nawilża skórę i oczyszcza ją. Likwiduje także jej swędzenie, a nawet może mieć wpływ na porost włosów. Dlaczego? Ponieważ mydło Aleppo możesz wykorzystać także do umycia nawet bujnej fryzury.

Produkt dodany do ulubionych