Karmienie

Pokazano 1-35 z 126 pozycji

Karmienie dziecka to jedno z największych wyzwań dla młodej mamy. Od jego efektywności zależy zdrowie dziecka, którego wyznacznikiem jest odpowiednie tempo przybierania na wadze i wzroście. Dlatego tak pomocne może być stosowanie odpowiednich akcesoriów do karmienia, jak butelki czy woreczki na pokarm.

Specyfika karmienia piersią przez aktywną mamę

Karmienie piersią jest najlepszą i najzdrowszą metodą karmienia niemowląt. Wyłącznie karmienie piersią jest rekomendowane do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia i powinno być kontynuowane do 1-2 roku życia. Każda mama, chcąc dla malucha jak najlepiej, niezależnie od sposobu karmienia, potrzebuje określonych przyrządów, stanowiących wyposażenie wyprawki niemowlęcia.

Mama karmiąca piersią swoje dziecko w początkowych miesiącach jego życia zazwyczaj musi być na wyciągnięcie ręki, gdyż na tym polega karmienie na żądanie. Pełnienie roli matki nie oznacza jednak, że przestaje być ona kobietą i ma wyrzec się wszystkich swoich potrzeb i bezwzględnie podporządkować potrzebom dziecka. Każda z mam powinna czasem pomyśleć o sobie i sprawiać sobie małe przyjemności, wyjść z domu. Może być to zwykła wizyta u kosmetyczki czy fryzjera lub spotkanie z przyjaciółką. Wiele mam wkrótce po porodzie musi z różnych względów wrócić do pracy. Żadna z tych aktywności nie musi jednak oznaczać rezygnacji z karmienia piersią.

Odciąganie pokarmu za pomocą laktatora jest alternatywą, która pozwala podtrzymać laktację i zapewnić dziecku dostęp do najwartościowszego pokarmu, jakim jest mleko matki, bez względu na jej obecność przy dziecku lub jej brak.

Akcesoria do karmienia

Karmienie i przechowywanie mleka matki jest często koniecznością. W przypadku występowania przeszkód do bezpośredniego karmienia piersią niezwykle użyteczne będą woreczki do przechowywania pokarmu oraz butelki do karmienia, ze smoczkiem naśladującym kształt piersi.

Woreczki do przechowywania pokarmu będące w naszej ofercie, cechuje staranne wykonanie z bezpiecznych, atestowanych tworzyw, przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Dzięki ich wykorzystaniu magazynowanie mleka kobiecego jest łatwe i zabezpiecza je na okres mrożenia lub chłodzenia w lodówce.

Wygoda karmienia butelką jest zapewniona podczas stosowania butelek z anatomicznym kształtem smoczka. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest łączenie karmienia piersią i butelką. Ułatwia to niezaburzony odruch ssania a dodatkową zaletą jest eliminacja kolek, co zapewnia odpowiedni komfort zarówno mamie, jak i dziecku.

W tej kategorii znajdziecie Państwo produkty w 100% spełniające wymagania dla efektywnego i wygodnego karmienia dziecka.

Produkt dodany do ulubionych