L-Karnityna

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

O L-Karnitynie słyszał każdy, kto choć raz usiłował się odchudzać. Jest obecna w herbatkach odchudzających i suplementach redukujących wagę. Często też suplementy te otrzymywały negatywne opinie z powodu swojej nieskuteczności. Tymczasem L-Karnityna jest skuteczna, jednak odchudzanie z nią musi być przeprowadzone z głową.

Odchudzanie z l-karnityną

L-Karnityna jak żadna inna substancja spala tłuszcz zgromadzony w organizmie. Dlaczego w takim razie suplementy na jej bazie nie topią tkanki podskórnej zgodnie z obietnicami producentów? Przede wszystkim z powodu nieświadomości. L-Karnityna usprawnia i znacznie przyspiesza procesy metabolizmu tłuszczów w organizmie. To L-Karnityna transportuje kwasy tłuszczowe do mitochondriów, które pełnią rolę swoistych fabryk komórkowych organizmu. To w nich kwasy tłuszczowe ulegają utlenieniu, czyli spaleniu. Dzięki temu wytwarza się energię, która jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zbyt niska ilość L-Karnityny prowadzi do ograniczonego transportu kwasów tłuszczowych, a to z kolei ogranicza szybkość spalania tkanki tłuszczowej. Żeby jednak sam transport się odbywał, potrzebny jest wysiłek fizyczny. Zwiększona aktywność fizyczna prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na energię. To z kolei oznacza szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Innymi słowy, L-Karnityna działa jako suplement na odchudzanie tylko w połączeniu z aktywnością fizyczną.

Odtruwanie organizmu i nie tylko, czyli inne właściwości l-karnityny

L-Karnityna to aminokwas o silnych właściwościach odtruwających organizm. Posiada ona bowiem właściwość chelatowania, czyli wiązania wolnych cząsteczek. To z kolei prowadzi też do działania przeciwrodnikowego. Chelatowanie natomiast to nic innego jak wiązanie pierwiastków metalicznych, przy równoczesnym pozbawianiu ich aktywności. Dzięki temu trujące substancje są w łagodny sposób usuwane z organizmu. Odtruwanie z wykorzystaniem L-Karnityny to nie tylko usuwanie szkodliwych pierwiastków metalicznych - to także właściwości antyoksydacyjne. Aminokwas ten eliminuje wolne rodniki i ochrania komórki przed szkodliwym działaniem rodników.

Na tym nie kończą się właściwości L-Karnityna. Jej zastosowanie może obejmować również terapie chorób serca, mięśni, schorzeń wątroby, nerek, a także zaburzenia gospodarki lipidowej i węglowodanowej. Ma zarówno działanie profilaktyczne, jak i lecznicze oraz wspomagające. Do tego działa wspierająco w sytuacji cukrzycy, otyłości i bezpłodności. Pozytywnie oddziałuje również w schorzeniach neurologicznych i psychicznych.

Produkt dodany do ulubionych