Kwas alfa liponowy

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Kwas Alfa Liponowy to substanacja o właściwościach antyoksydacyjnych, odżywczych, pobudzających metabolizm i ochronnych. Kwas Alfa Liponowy zaleca się szczególnie osobom po 40 roku życia, u których naturalna produkcja tego związku obniża się. Poleca się stosowanie w przebiegu cukrzycy, chorób układu krążenia, chorób metabolicznych i zaburzeń funkcjonowania wątroby. Preparat działa wspomagająco na proces leczenia, pobudza metabolizm i chroni organizm przed postępowaniem choroby i uszkodzeń materiału genetycznego. Kwas liponowy może być również stosowany profilaktycznie.

Jak działa kwas Alfa Liponowy?

Kwas Alfa Liponowy jest naturalnie występującym w organizmie kwasem tłuszczowym, który bierze udział w procesach metabolicznych. Substancja ta ma ogromny wpływ na gospodarkę energetyczną organizmu, gdyż działa jako jako kofaktor w cyklu Krebsa, który jest jednym z najważniejszych cykli metabolicznym w ludzkim organizmie. Ponadto, kwas alfa liponowy wykazuje działanie przeciwutleniające. Niweluje szkodliwe wolne rodniki tlenowe, które przyczyniają się do uszkodzenia materiału genetycznego, starzenia się komórek i nowotworzenia. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym kwas liponowy ma także zdolność odzyskiwania znajdujących się w ciele zredukowanych form witaminy C i E, które również wykazują działanie antyoksydacyjne. Te właściwości kwasu alfa liponowego sprawiają, że ma on działanie ochronne na narządy i pozytywny wpływ na metabolizm.

Kwas alfa liponowy - przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania kwasu alfa liponowego przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki, która została zalecona przez producenta, lekarza lub farmaceutę. Kwas alfa liponowy jest suplementem diety i może działać wspomagająco i profilaktycznie, ale nie jest zamiennikiem zdrowego trybu życia. Jak z każdym suplementem diety i lekiem, należy zachować ostrożność, a w przypadku wystąpienia nadwrażliwości lub niepokojących objawów niezwłocznie zgłosić się po pomoc medyczną.

Produkt dodany do ulubionych