Soplówka jeżowata


Soplówka jeżowata, znana także jako Lion's Mane Mushroomlub Yamabushitake, jest grzybem o prozdrowotnych właściwościach. Jej działanie doceniono już setki lat temu, kiedy to zajęła ważne miejsce w medycynie azjatyckiej. Suplementy z ekstraktem z niej są wykorzystywane jako kompleksowe wzmocnienie całego organizmu. Największy wpływ wywierają na pracę mózgu, jelit oraz serca, minimalizując ryzyko groźnych chorób.

Soplówka jeżowata -  co to jest?

Lion's Mane Mushroom występuje przede wszystkim na pniach wiekowych drzew. Najczęściej można go spotkać na terenie Ameryki Północnej, Europy, Chin oraz Japonii. Polskie tłumaczenie jednej z nazw oznacza "lwią grzywę", co odnosi się do wyglądu samego grzyba. Przypomina on biały, masywny puch, który osiąga rozmiary nawet do 30 cm. Wraz z upływem lat, soplówka jeżowata może zmieniać barwę na lekko żółtą.

Właściwości Yamabushitake wynikają z bogactwa składników, jakie się w nim znajdują. Do najważniejszych substancji należą:

  • erinacyny,
  • hericenon,
  • selen,
  • żelazo,
  • potas,
  • cynk,
  • witamina D,
  • aminokwasy,
  • fosfor

Jakie właściwości i działanie wykazuje soplówka jeżowata?

Początkowo soplówka jeżowata była stosowana jako preparat wzmacniający organizm. Badania nad grzybem wykazały, że podnosi on odporność organizmu i przyspiesza proces leczenia infekcji. Co więcej, oddziałuje na układ nerwowy i redukuje negatywny wpływ stresu na neurony. Z tego względu jest częstym wyborem osób, które żyją pod presją i łatwo wpadają w stany lękowe.

Substancje zawarte w Lion's Mane Mushroom regulują nastrój, dlatego są stosowane w terapii depresji. Dobrze radzą sobie także z jesienną chandrą czy chwilowymi zawahaniami nastroju.

Na co pomaga soplówka jeżowata?

Soplówka jeżowata działa ochronnie na układ pokarmowy i trawienny. Usuwa wzdęcia, zaparcia i nudności, przywracając radość ze spożywania posiłków. Opinie o lwiej grzywie potwierdzają, że może ona zmniejszać objawy cukrzycy, takie jak ból kończyn, który często występuje u cukrzyków.

Grzyb ten jest znany ze swojego wpływu na układ krążenia. Jego regularne stosowanie minimalizuje ryzyko zakrzepów krwi. Obniża także poziom trójglicerydów, tym samym chroniąc serce przed chorobami.

Soplówka jeżowata - dawkowanie

Aby stosowanie suplementów z soplówką jeżowatą było bezpieczne, konieczne jest zażywanie ich zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej proponuje się dawki po 800-900 g na dobę przyjmowane 2-3 raz dziennie. Taki sposób pozwala na wysoką przyswajalność preparatu i lepsze efekty.

Skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania soplówki jeżowatej

Prawidłowo przyjmowane suplementy z soplówką jeżowatą nie powinny wywołać niepożądanych skutków ubocznych. Ze stosowania grzyba powinny zrezygnować osoby, które zmagają się z uczuleniami na pożywienie tego typu. Warto, aby pacjenci przygotowujący się do operacji skonsultowali się z lekarzem przed spożyciem lwiej grzywy. W pozostałych przypadkach nie zaobserwowano, by preparaty wpływały negatywnie na organizm lub powodowały dolegliwości zdrowotne.

Produkt dodany do ulubionych