Kosmetyki dla mamy

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Okres wczesnego macierzyństwa jest niezwykłym czasem dla każdej kobiety. To pełne poświęcenia dla maleństwa chwile, w których kobieta powinna dbać również o siebie. Specjalne kosmetyki dla matek niemowląt swoim składem i funkcjonalnością pomagają w utrzymaniu odpowiedniej kondycji konkretnych partii ciała. Ich stosowanie nie jest przeszkodą w codziennej opiece nad maleństwem, gdyż działają w sposób łagodny i bezpieczny dla obojga. Jakie są cechy dobrych kosmetyków przydatnych w okresie wczesnego macierzyństwa oraz ich zakres działania?

Cechy kosmetyków dla mam

Produkty kosmetyczne, które stosować będą kobiety w ciąży, karmiące piersią czy opiekujące się nowo narodzonym dzieckiem powinny być przede wszystkim łagodne w działaniu. Są to produkty hipoalergicznie, niepowodujące podrażnień. Cechują się najczęściej brakiem zapachu, gdyż ten, gdyby był zbyt intensywny, mógłby podrażniać skórę czy węch maleńkiego dziecka. Podobnie sztuczne barwniki dodawane do niektórych produktów w przypadku kosmetyków dla mamy są pomijane. Produkty mają delikatną konsystencję i najczęściej szybko się wchłaniają, by minimalizować sytuację, w której mogłyby znaleźć się na skórze dziecka. Produkty myjące delikatnie oczyszczają nie pozostawiając żadnych intensywnych zapachów.

Kremy do biustu i brodawek, będące jednym z głównych produktów kosmetycznych dla matek karmiących piersią bądź przygotowujących się do okresu laktacji, najczęściej wymagają dokładnego oczyszczenia skóry przed nałożeniem produktu, a potem przed przystąpieniem do karmienia. Niektóre kosmetyki, których skład jest w pełni naturalny, mogą nie wymagać aż tak rygorystycznego podejścia. Zwykle kosmetyki dla mamy mają naturalny skład, nie zawierają SLS, parabenów czy innych potencjalnie szkodliwych substancji. Aktywne składniki to najczęściej wyciągi roślinne i minerały. Płyny czy pianki do mycia ciała bądź higieny intymnej mają dodatkowo substancje łagodzące podrażnienia.

Zakres działania produktów kosmetycznych dedykowanych matkom

Wszystkie kosmetyki dla mam mają za zadanie delikatnie pielęgnować wymagającą skórę, zachowując bezpieczeństwo dla niemowlęcia. Kremy do biustu mogą dodatkowo go ujędrniać, by naciągnięta skóra sprostała wymagającej pracy przy karmieniu. Produkty do pielęgnacji brodawek łagodzą podrażnienia i chronią te wymagające miejsca. Naturalna lanolina wspiera elastyczność skóry i przeciwdziała występowaniu pęknięć czy infekcji. Wielofunkcyjny żel do mycia w subtelny i skuteczny sposób oczyszcza skórę całego ciała, dając dodatkowo ukojenie podrażnionych miejsc.

Produkt dodany do ulubionych