Stres, uspokojenie

Pokazano 1-35 z 121 pozycji

Stres to uciążliwy towarzysz wielu współczesnych ludzi, żyjących w pośpiechu i w pogoni za karierą. Nierzadko dotyczy także ludzi bardzo młodych, w tym przede wszystkim uczniów i studentów, starających się osiągać jak najlepsze wyniki w nauce. Jego objawem może być złość, wybuchowość i agresja lub wręcz przeciwnie - złe samopoczucie, frustracja i trudności z zasypianiem, obniżona samoocena i huśtawka nastrojów. Długotrwały stres prowadzi do utraty motywacji do działania, a niekiedy nawet zupełnej niechęci do życia. Chociaż można walczyć z nim na wiele sposobów, często jedynym rozwiązaniem okazują się preparaty na stres, uspokojenie, oparte na bazie naturalnych wyciągów roślinnych o właściwościach wyciszających, które najlepiej połączyć z regularnym uprawianiem ulubionego sportu.

Stres - jakie są jego przyczyny, co działa na uspokojenie

Przyczyny stresu są kwestią niezwykle indywidualną i zależą od usposobienia każdego człowieka. Dla jednych źródłem stresu będą codzienne kłopoty, trudna sytuacja życiowa, dla innych zaś będzie on ograniczony jedynie do sfery zawodowej. Mogą wywoływać go nawet złe warunki pracy, na przykład zbyt wysoka temperatura, nieodpowiednie wyposażenie czy hałas. Częstą przyczyną stresu jest także sytuacja ekonomiczna. Dla bardziej wrażliwych osób jego źródłem będą również drobnostki, codzienne utrapienia, niemożność zdążenia z czymś na czas. Ze stresem można walczyć naturalnie - poprzez aktywność fizyczną, znalezienie relaksującego hobby, a także poprzez aromaterapię czy suplementację odpowiednio dobranych preparatów na stres, uspokojenie. W ich składzie znajdziemy przede wszystkim melisę, żeń-szeń indyjski czy też różeniec górski - czyli rośliny znane ze swoich właściwości wyciszających i uspokajających. 

Środki na stres, uspokojenie nie zastąpią konsultacji lekarskiej 

Chociaż preparaty na stres, uspokojenie działają wyciszająco, redukują napięcie i ułatwiają zasypianie, nie powinny zastępować konsultacji lekarskiej, zwłaszcza jeśli sytuacje stresowe występują regularnie i trwale. Specjalista powinien przeanalizować przyczyny odczuwanej nerwowości, zalecić odpowiednie postępowanie i ocenić poziom stresu. Jeśli to możliwe, warto sytuacji stresowych po prostu unikać, gdyż stałe narażenie na ich działanie może prowadzić do problemów interpersonalnych, niemożności skoncentrowania się ani normalnego wykonywania codziennych obowiązków.

Objawów stresu nie wolno ignorować, jednak jego leczenie należy skonsultować z odpowiednim lekarzem specjalistą, który poleci nam najlepiej dobrany preparat na stres, uspokojenie. 

Produkt dodany do ulubionych