Mydła w płynie

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Czy mydło w płynie jest dobrym wyborem? Wiele z nich wysusza skórę. A jednak naturalne mydła coraz częściej mają swoje odpowiedniki w płynie. Ich skład nieznacznie się różni, ale zachowują swoje właściwości. Możesz zatem zadbać o kosmetyk dobrej jakości i dużej wygodzie.

Mydło do rąk - w płynie, a nie w kostce

Mydło, którego na co dzień używa się do mycia rąk, nie powinno być w kostce. Problemem nie jest wygoda czy jej brak. Problemem są bakterie, które pozostają na kostce mydła. Jeśli kostki używa więcej osób, korzystanie z niej może być bardzo niehigienicznym rozwiązaniem. W takich sytuacjach znacznie lepiej sprawdza się mydło w płynie. Jest wygodniejsze w stosowaniu, nie brudzi wanny czy mydelniczki. Wystarczy nacisnąć pompkę by dozować odpowiednią ilość mydła. Mydła w płynie są tym samym bardziej higieniczne niż mydła w kostce, przynajmniej w zakresie mycia rąk. Mydła te mają także niższe pH, które jest zbliżone do odczynu skóry. Dzięki temu mydło w płynie znacznie delikatniej usuwa brud. Nie podrażnia także naskórka. Często też mydło w płynie do rąk jest wzbogacone środkami nawilżającymi. To sprawia, że dłonie są miękkie i odpowiednio nawilżone.

Jakie składniki powinno posiadać mydło w płynie?

Aby mydło w płynie dobrze czyściło ręce, powinno przede wszystkim zawierać składnik bakteriobójczy. Dłonie są prawdziwym siedliskiem bakterii. Samo umycie ich może nie wystarczyć, jeśli kosmetyk nie będzie posiadał składnika, który bakterie usunie. Nie musi to być chemiczny związek, ponieważ wiele naturalnych składników posiada właściwości bakteriobójcze. Równie ważny jest składnik nawilżający. Dzięki niemu nawet częste mycie dłoni nie wysuszy ich. To sposób na czystość i pielęgnację skóry zarazem. To również zachęta do zachowywania większej higieny na co dzień.

Do dozownika czy z pompką?

Mydła naturalne w płynie oferowane są w dwóch wariantach: pojemnikach z pompką oraz większych buteleczkach, których zawartość musisz przelać do odpowiedniego dozownika. Jeśli szukasz oszczędności, idealnym rozwiązaniem są większe pojemności produktu. Sięgnij po mydła nie mniejsze niż litr, a szybko docenisz oszczędności, jakie się z tym wiążą. Przelanie kosmetyku do dozownika nie jest trudne, ponieważ większe opakowania maja niewielki wlew. Dzięki temu strumień mydła można łatwo i precyzyjnie wycelować. Unikniesz rozlania kosmetyku, a zyskasz ogromne oszczędności. Zaopatrz się w dobry dozownik, a codzienne mycie rąk będzie nie tylko czystą przyjemnością. Będzie także sposobem na zadbanie o higienę i skórę dłoni.

Produkt dodany do ulubionych