Higiena jamy ustnej

Pokazano 1-35 z 59 pozycji

Higiena jamy ustnej to podstawowa kwestia, jeśli chcesz mieć zdrowe zęby. Jedynie odpowiednią pielęgnacją jesteś w stanie uniknąć próchnicy, a nawet wypadania zębów. Od czego jednak zacząć? I czy higiena jamy ustnej to tylko i wyłącznie szczotkowanie zębów? Otóż nie. Obejmuje ona znacznie więcej czynności, z których każda jest równie ważna.

Krok pierwszy - nitkowanie

Szczotkowanie, chociaż niezwykle ważne, powinno ustąpić miejsca nitkowaniu, ale wyłącznie podczas codziennej higieny. Nitkowanie umożliwi usunięcie resztek jedzenia z przestrzeni między zębowych. Dzięki temu unikniesz próchnicy atakującej zęby z boku, czyli z trudno dostępnych miejsc. Co więcej, nitkowanie pomoże Ci także zadbać o zęby, bo to właśnie rozkładające się jedzenie jest przyczyną nieprzyjemnego oddechu oraz dalszych problemów z zębami.

Krok drugi - szczotkowanie

Szczotkowanie to zdecydowanie najważniejsza codzienna czynność w ramach higieny jamy ustnej. To szczotkowanie usuwa kamień nazębny, czyści zęby i chroni je przed działaniem szkodliwych kwasów. Pamiętaj, by zęby szczotkować rano i wieczorem. Możesz używać dowolnej pasty. Jeśli natomiast borykasz się z problemami, sięgnij po produkt dedykowany do danych komplikacji. Może być to pasta wybielająca, pasta przeznaczona do wrażliwych zębów lub przeciwko próchnicy. Dzięki odpowiedniej paście skutecznie zadbasz o swoje zęby.

Do szczotkowania używaj szczoteczki oznaczonej jako soft lub medium. Dzięki temu nie podrażnisz dziąseł, a równocześnie zadbasz o usunięcie zanieczyszczeń i kamienia nazębnego. Na rynku znajdziesz wprawdzie szczoteczki z twardym włosiem, ale ich przeznaczeniem jest głównie sztuczne uzębienie.

Krok trzeci - płukanie

Po usunięciu w sposób mechaniczny zanieczyszczeń z zębów, zadbaj o pozbycie się bakterii, a także o świeży oddech. Pomoże Ci w tym płyn do płukania jamy ustnej. Jego zadaniem jest wypłukanie wszelkich bakterii, które odpowiadają za powstawanie ubytków w zębach. Dzięki temu możesz zapomnieć o próchnicy. Płyn do płukania jamy ustnej jest także najlepszym wsparciem na walkę z nieświeżym oddechem. Likwiduje nieprzyjemny zapach z ust, co samo w sobie jest dobrym powodem do stosowania go.

Na rynku znajdziesz płyny do ust w najróżniejszych kolorach oraz o różnym składzie. Szukaj w nim środka bakteriobójczego. Dzięki temu płyn zadziała jeszcze bardziej efektywnie. To bakterie odpowiadają za powstawanie próchnicy dlatego usuwając je podczas codziennej pielęgnacji, masz pewność, że ten problem nie będzie Ciebie dotyczył.

Produkt dodany do ulubionych