Olejki do opalania


Olejek do opalania to bardzo ciekawa i lekka wersja kosmetyków do opalania. Czym różni się od kremów i balsamów? Przede wszystkim lekkością. Nie tworzy grubej warstwy na skórze. Jego nałożenie nie wymaga także dużego wysiłku. Możesz zatem zapomnieć o nieestetycznych białych smugach. Olejek z pewnością Cię przed nimi uchroni.

Co da Ci olejek? Brązową skórę bez czerwonych oparzeń czy plam. Olejek ten zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Chroni tym samym przez przesuszeniem skóry, jej przedwczesnym starzeniem się, a nawet poważnymi problemami zdrowotnymi. To produkt idealny na lato w ciepłych klimacie. Produkt, który nawilża skórę dzięki zawartości ekstraktów ziołowych i mineralnych.

Jaki olejek do opalania wybrać?

Olejki do opalania można najogólniej podzielić na dwa typy: olejki suche i w sprayu. Te pierwsze nie zostawiają tłustego połysku na skórze. Nie brudzą także odzieży. Olejki w sprayu natomiast wchłaniają się wyjątkowo łatwo. Rozprowadzenie ich na skórze także nie jest szczególnie trudne. Obecnie często można natknąć się na dwufazowe olejki. Mają one ochronić skórę, a także utrwalić efekt opalenizny. Możesz także natknąć się na olejki wspomagające naturalną opaleniznę. Zawierają często karoten wpływający na zmianę koloru skóry.

Olejek do opalania nad wodę to jeszcze inny rodzaj. Jest to kosmetyk wodoodporny, który nie zmyje się podczas zabaw w wodzie. Przydaje się szczególnie podczas morskich kąpieli. Nie wymaga powtarzania aplikacji tak często jak kosmetyk, który nie jest wodoodporny.

Wybieraj naturalne olejki do opalania

Spośród naturalnych olejków do opalania można wyróżnić szczególnie cztery, które wspierają opalanie. Należą do nic olejek arganowy, jaśminowy, kokosowy i monoi. Wyciągi te chronią skórę przed przegrzaniem i przesuszeniem. Olejki te przyspieszają także opalanie, czyli uzyskanie pożądanego, brązowe koloru.

Spośród tych rodzajów szczególnie godny polecenia jest olejek arganowy. Nie bez powodu nazywa się do płynnym złotem. Olejek ten umożliwia osiągnięcie czekoladowego koloru opalenizny. Jest to produkt, który przyspiesza opalanie, ale bez szkody dla skóry. Chroni ją bowiem przed oparzeniem słonecznym i nawilża, co ma wpływ na jędrność i elastyczność skóry. Podobnie działa olejek kokosowy. Zapewnia on dobre natłuszczenie, co ma wpływ na szybkość uzyskiwania opalenizny, a także na podtrzymanie jej efektów. Olejek ten odżywia również skórę dzięki zawartości składników odżywczych.

Naturalne olejki to dobre produkty dla kobiet w ciąży, dzieci i alergików.

Produkt dodany do ulubionych