Butelki do karmienia

Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Butelka do karmienia to niezbędny element niemowlęcej wyprawki, bez względu na to, czy mama karmi wyłącznie piersią, stosuje karmienie mieszane czy podaje dziecku mleko modyfikowane. Akcesoria tego typu pozwalają na odciąganie i podawanie maluchowi pokarmu naturalnego, a także przygotowywanie mleka sztucznego i karmienie nim dziecka w sposób, który nie zaburzy wrodzonego odruchu ssania. Podczas wyboru idealnej butelki do karmienia, najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim wielkość produktu oraz zastosowany system antykolkowy, który chroni niemowlę przed połykaniem zbyt dużych ilości powietrza.

Butelka do karmienia musi być przede wszystkim bezpieczna

Na bezpieczeństwo butelki do karmienia składa się wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest materiał, z jakiego została wyprodukowana. Zwracaj zatem uwagę, aby akcesoria do karmienia dla Twojego dziecka nie zawierały szkodliwego BPA, które mogłoby uwolnić się podczas mycia lub podgrzewania tworzywa sztucznego. Niezwykle istotny, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, jest także wykorzystany w niej system antykolkowy, którego zadaniem jest odpowietrzanie butelki. Dzięki niemu dziecko nie połyka wraz z pokarmem bąbelków powietrza, które mogłyby prowadzić do bardzo dokuczliwych bólów brzucha. 

Praktyczna i innowacyjna butelka do karmienia

Wybierając butelkę do karmienia zwróć także uwagę na jej pojemność oraz kształt. Pierwszy aspekt pozwoli Ci podawać dziecku odpowiednią ilość pokarmu podczas jednego procesu karmienia, natomiast drugi ułatwi utrzymanie produktu w czystości, a także pozwoli dopasować butelkę do wykorzystywanego laktatora oraz podgrzewacza. Na rynku dostępne są także innowacyjne artykuły, wyposażone w niezwykle praktyczne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest na przykład butelka samonagrzewająca się, idealna w podróży czy na spacerze. Innym produktem, który ułatwi opiekę nad dziećmi karmionymi mlekiem modyfikowanym, będzie z kolei butelka z sitkiem, które doskonale radzi sobie z wszelkimi grudkami i przepuszcza do smoczka wyłącznie idealnie wymieszany pokarm.

Chociaż wybór idealnej butelki do karmienia może wydawać się nieistotny, to w rzeczywistości ma ogromny wpływ na komfort karmienia dziecka oraz jego dobre samopoczucie. Kwestie estetyczne, chociaż również ważne, warto zostawić na samym końcu, zwracając uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo tego typu produktów, a także ich nowoczesne wykonanie. Dobra butelka będzie idealna zarówno do karmienia pokarmem naturalnym, jak i mlekiem modyfikowanym. Sprawdzi się również w każdych warunkach, w domu, w podróży i na spacerze. 

Produkt dodany do ulubionych