Oczyszczenie organizmu

Pokazano 1-35 z 131 pozycji

Oczyszczenie organizmu ma na celu przede wszystkim usunięcie z niego metali ciężkich i innych substancji toksycznych, które są produktem ubocznym procesu przemiany materii. Detoksykacja polega na odpowiedniej diecie, bogatej w błonnik pokarmowy, świeże warzywa, niegazowaną wodę mineralną oraz ziołowe napary. Prawidłowo przeprowadzony detoks poprawia funkcjonowanie wszystkich układów organizmu człowieka i przywraca mu energię oraz dobre samopoczucie. 

Jak zaplanować zdrowe oczyszczenie organizmu?

Oczyszczenie organizmu jest możliwe, dzięki odpowiedniej diecie oraz aktywności fizycznej. Kiedy ciało nie musi skupiać się na trawieniu obfitych i ciężkich posiłków, może skoncentrować się na usuwaniu toksyn, dlatego podczas detoksu jemy wyłącznie gotowane i surowe owoce i warzywa oraz produkty zbożowe i niskokaloryczny nabiał. Niezwykle istotne jest także przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów w postaci wody, zielonej herbaty i herbat ziołowych. Przy oczyszczaniu organizmu wskazany jest także wysiłek fizyczny, zwłaszcza ten, przy którym ciało intensywnie się poci. Detoksykację wspomoże również szczotkowanie skóry przed kąpielą, które pobudza krążenie krwi i limfy. Przyspieszenie tego procesu zagwarantują także produkty ułatwiające wydalanie toksyn, takie jak źdźbła jęczmienia i pszenicy, czystek, ostropest plamisty, dzikie algi, chlorella czy spirulina.

Jakie efekty daje oczyszczenie organizmu z toksyn?

Wiele osób przeprowadza oczyszczenie organizmu przede wszystkim w celu szybszej utraty wagi. Dieta redukcyjna, dieta bogata w błonnik czy też głodówka, którą przeprowadza się, aby odtruć swoje ciało, skutkuje bowiem szybką utratą nadmiaru wody i redukcją tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicach brzucha. Co więcej, organizm oczyszczony z toksyn zrzuca nadmiar kilogramów znacznie szybciej niż organizm zatruty. Dużo ważniejszym efektem detoksu jest jednak zregenerowanie wątroby oraz pozbycie się takich objawów, jak ból głowy, obrzęki, senność, zmęczenie czy apatia. Po oczyszczeniu organizmu człowiek czuje się lekki, zdrowy i pełen energii, a tym samym bardziej zmotywowany do działania. 

Szybkie i dobrze odczuwalne efekty oczyszczenia organizmu motywują zarówno do powtarzania detoksykacji, jak i do przedłużenia osiągniętych rezultatów. Warto zatem pamiętać, że powrót do normalnego funkcjonowania powinien być stopniowy, aby ciało na nowo przyzwyczaiło się do starych nawyków żywieniowych. Dobrym pomysłem będzie także kontynuowanie lżejszej, zdrowszej diety oraz regularne spożywanie naparów z detoksykujących ziół, takich jak pokrzywa czy czystek. 

Produkt dodany do ulubionych