Wapń

Pokazano 1-25 z 25 pozycji

Pij mleko - powtarzają rodzice i kampanie społeczne w telewizji. To wszystko z powodu wapnia, który jest niezbędnym budulcem kości. Jednak w tym nakazie jest jeden podstawowy błąd: rola mleka jest mocno przesadzona, a zawartość wapnia w nim nie tak duża, jak mogłoby się wydawać. Dlatego można oczywiście pić mleko - najlepiej razem z kakao lub z kawą - jednak ewentualne braki lepiej uzupełniać zewnętrzną suplementacją, szczególnie że brak wapnia bardzo szybko odbija się na zdrowiu nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Najlepszy pierwiastek dla zdrowego ciała i nastroju

Bez wapnia żadne ciało nie będzie funkcjonowało odpowiednio. Uważa się, że to głównie dzieci potrzebują wapnia, bo rosną, a ich kości jako budulca potrzebują właśnie tego pierwiastka. Nie jest to do końca prawda, bo wapń niezależnie od wieku odpowiada za samopoczucie, sprawność ciała i... dobry nastrój. Wpływa również na urodę, w końcu nie marzy o pięknym uśmiechu i zdrowych zębach? Lepiej zaopatrzyć się w suplement z wapniem niż wydawać setki złotych na protetyka już w młodym wieku. To dzięki temu minerałowi uśmiech nie musi być wstydliwy. Wypadające lub zepsute zęby na pewno go nie zapewnią, podobnie jak nawet najlepsza pasta do zębów. Nie wystarczy bowiem działać od zewnątrz - tylko dostarczenie organizmowi wapnia w formie łatwo przyswajalnej zapewni uśmiech godny gwiazdy kina.

Nie tylko dla sportowców wapń jest absolutną koniecznością, natomiast na pewno oni zdają sobie sprawę z tego, jak istotny jest odpowiedni poziom tego pierwiastka w organizmie. Przede wszystkim dba o to, by kości były mocne, czyli chroni przed złamaniami. Do tego dba o sprawne mięśnie, które są zdolne sprostać nawet najbardziej wymagającym ćwiczeniom. Dla sportowców czy osób aktywnych fizycznie wapń i magnez to absolutna konieczność i zarazem złoty środek na osiągnięcie sukcesów czy to na arenie sportowej, czy w ramach prywatnych oczekiwań co do własnej sprawności fizycznej. Niedobór wapnia to nie tylko skurcze mięśni, ale też bóle w stawach, mrowienie i drętwienie kończyn, a nawet zwolnienie tętna czy utykanie lub inne trudności z chodzeniem. Innymi słowy, wszystko to, co ogranicza sprawność każdej osoby.

Wapń to nie tylko gwarancja sprawności fizycznej - to również odprężone nerwy, zdrowy sen i pogodny nastrój. Jego niedobór może wręcz prowadzić do stanów lękowych, dlatego każdy kto ceni sobie życiowy spokój i dobry, niczym niezakłócony sen jak najbardziej powinien zwiększyć ilość wapnia w swojej codziennej diecie. Oczywiście jak z każdym suplementem, także i z tym nie można przesadzić, dlatego w naszej ofercie znajdują się suplementy zawierające dzienne zalecane ilości spożycia w zależności od poziomu niedoboru tego pierwiastka. Każda osoba będzie dzięki nim w stanie zlikwidować uciążliwe problemy i odzyskać zdrowe fizyczne oraz psychiczne.

Produkt dodany do ulubionych