Smoczki do butelek

Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Butelka do karmienia nie byłaby w pełni funkcjonalna bez odpowiednio dopasowanego smoczka. Jego znaczenie jest równie ważne, a niekiedy być może nawet ważniejsze, niż znaczenie samej butelki, ponieważ ma ogromny wpływ na to, czy dziecko w ogóle zaakceptuje inny sposób karmienia, niż karmienie piersią. Producenci wychodzą jednak na przeciw tym potrzebom, konstruując smoczki do butelek o kształcie przypominającym pierś mamy oraz z materiałów, które dorównują także gładkości naturalnej skóry. Dzięki temu można znacznie łatwiej połączyć karmienie piersią i butelką, nie narażając malucha na niepotrzebny stres. 

Smoczki do butelek, a prawidłowe karmienie

Noworodek lub niemowlę przyjmujące pokarm z butelki, powinno spożywać go spokojnie, nie stresując się ani nie denerwując. Taki stan emocjonalny mógłby bowiem prowadzić do połykania dużych ilości powietrza, co z kolei jest główną przyczyną kolek i dyskomfortu, który ma bardzo niekorzystny wpływ na samopoczucie malucha. Właśnie dlatego tak ważny jest dobór smoczka o odpowiednim przepływie i anatomicznym kształcie, niejako imitującego pierś mamy. Jego otwory nie mogą być zbyt duże, ponieważ dziecko nie nadąży z przełykaniem mleka, jednak nie mogą być również zbyt małe, gdyż staną się przyczyną irytacji, zwłaszcza u bardzo głodnego malucha. Z kolei szeroki, odpowiednio wyprofilowany kształt smoczka, będzie kojarzył się dziecku z naturalnym ssaniem, co znacząco ułatwi przejście na karmienie butelką. 

Smoczki do butelek o specjalnych właściwościach

Smoczki do butelek różnią się nie tylko wielkością i przeznaczeniem, ale także konstrukcją, która może nadawać im szczególnych właściwości. Mamy zatem smoczki antykolkowe, smoczki niekapki czy też smoczki do gęstych płynów, na przykład kleiku. Na rynku dostępne są również produkty zaprojektowane w sposób, który eliminuje takie problemy, jak zapadanie się boków smoczka oraz niekontrolowane wysuwanie jego końcówki z buzi dziecka. Dzięki nim codzienne karmienie staje się jeszcze szybsze, sprawniejsze i wygodniejsze.

Wybierając smoczek do butelki, sugeruj się przede wszystkim zaleceniami jej producenta, ponieważ tylko to da Ci gwarancję idealnego dopasowania, zapobiegającego wyciekaniu mleka. Pamiętaj również, aby wyposażyć się w odpowiednie środki czyszczące do mycia tego typu akcesoriów, dzięki którym bez trudu usuniesz z nich resztki mleka i wszystkie groźne dla zdrowia bakterie. Wymieniaj smoczek według zaleceń na opakowaniu oraz zawsze wtedy, kiedy zauważysz na nim jakiekolwiek uszkodzenia. 

 

 

Produkt dodany do ulubionych