Dyfuzory

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aromaterapia stosowana jest powszechnie w celu poprawy ogólnej jakości życia - od samopoczucia po chroniczny ból. Głównym surowcem są olejki eteryczne - niezwykle silne, skoncentrowane ekstrakty pochodzące z roślin. Choć mogą być wykorzystywane na kilka różnych sposobów, jednym z najpopularniejszych (i najwygodniejszych) jest inhalacja i wszystkie jej odmiany. Współczesna aromaterapia korzysta z nowoczesnych rozwiązań - czym jest dyfuzor zapachowy? 

Dyfuzor zapachowy - najważniejsze informacje

Dyfuzor zapachowy umożliwia odparowanie olejku eterycznego do powietrza - zmienia ekstrakt w drobną, łatwą do wchłonięcia mgiełkę. Urządzenie rozkłada olejki eteryczne na niewielkie cząsteczki, co pozwala uzyskać efekty terapeutyczne, lecznicze i rzecz jasna - zapachowe. Aromat jest wyczuwalny, a jednocześnie bardzo subtelny. Optymalne stężenie olejku nie przytłacza i nie obciąża - to ważne, ponieważ działa głównie poprzez zmysł węchu. Dyfuzor, tak chętnie stosowany przez profesjonalistów, coraz częściej wybierany jest także przez amatorów i miłośników aromaterapii. 

Dyfuzor zapachowy do aromaterapii - rodzaje 

Tradycyjne metody aromaterapii odchodzą powoli w zapomnienie, coraz lepiej znane są ich ograniczenia i wady, które wpływają na skuteczność. Nowoczesne dyfuzory to obecnie podstawa zabiegu. Choć urządzenia różnią się budową i metodą emisji olejków eterycznych, każde może być dobre. Jakie są najpopularniejsze rodzaje dyfuzorów zapachowych?

  • dyfuzor ultradźwiękowy - urządzenie działa dzięki niewielkiej membranie umieszczonej pod zbiornikiem. Delikatne drgania umożliwiają dokładne połączenie olejku eterycznego z wodą i atomizację. Dyfuzor ultradźwiękowy wykorzystuje zalety aromaterapii i dodatkowo nawilża powietrze. Cechuje się cichą pracą, jest także łatwy w utrzymaniu czystości. 
  • dyfuzor nebulizujący - urządzenie bazuje na technologii zimnej dyfuzji. Olejek rozpraszany jest dzięki zastosowaniu powietrza pod wysokim ciśnieniem. Niewielkie cząsteczki uwalnianie są z dużą siłą za pomocą dyszy rozpylającej, co sprawia, że nebulizator działa szybko i sprawdzi się na większych powierzchniach. Urządzenie nie wykorzystuje wody - zapach jest intensywny, a działanie olejku bardzo skuteczne. 
  • dyfuzor parowy - urządzenie ma bardzo prosty schemat działania. Olejek eteryczny umieszcza się na specjalnym filtrze, a wentylator ukryty we wnętrzu dyfuzora wytwarza strumień powietrza, który przenika przez filtr i pozwala na szybkie rozproszenie ekstraktu. Sposób, choć efektywny, nie zapewnia wysokiej skuteczności terapeutycznej - składniki aktywne olejku nie są uwalnianie jednocześnie, a w określonej kolejności - od lekkich po ciężkie.
  • dyfuzor cieplny - urządzenie zdaje się być bardzo zbliżone do tradycyjnych metod aromaterapii. W czasie działania wykorzystuje elementy grzewcze, które umożliwiają odparowanie olejku eterycznego (lub ekstraktu połączonego z wodą). Niestety - wpływ wysokiej temperatury obniża wartość terapeutyczną olejków eterycznych, zmieniając ich właściwości chemiczne i zapachowe.

Dyfuzor do olejków eterycznych w aromaterapii

Dyfuzor do olejków eterycznych doskonale realizuje założenia aromaterapii w sposób bezpieczny, efektywny i skuteczny. Wspomaga konwencjonalne leczenie wielu różnych schorzeń. Każdy olejek eteryczny ma przecież szereg unikalnych właściwości i zastosowań, które wywołują różne reakcje emocjonalne i fizjologiczne. Dzięki niezliczonej ilości kombinacji i synergii działania ekstraktów możliwości się nie kończą. Urządzenie jest niezwykle wydajne - jedna butelka olejku eterycznego powinna wystarczyć na 3 - 4 miesiące. 

Dyfuzja to najdelikatniejsza forma aromaterapii, niweluje ryzyko powstania skutków ubocznych wywołanych bezpośrednią ekspozycją na działanie olejków eterycznych, szczególnie u osób podatnych na podrażnienia skóry. 

Dyfuzor zapachowy - jaki najlepszy?

Dyfuzor zapachowy powinien spełniać kilka funkcji naraz - większość dobrych modeli nie ma z tym problemu. Jak więc wybrać najlepszy? Warto uwzględnić najważniejsze kryteria:

  • potrzeby użytkowników (aromaterapia, aromatyzacja)
  • metoda dyfuzji (efektywność i wartość terapeutyczna)
  • wielkość urządzenia i pojemność zbiornika (zasięg i ilość uwalnianego zapachu)

Nie ma co ukrywać, wygląd też jest ważny. Dyfuzory występują w wielu różnych wariantach i odpowiednio dobrany model z pewnością wzbogaci wystrój i podkreśli charakter każdego wnętrza. Dużą zaletą mogą być też dodatkowe funkcje, które ułatwią użytkowanie (np. podświetlenie czy tryb czasowy). Wybór odpowiedniego dyfuzora to jedyna trudność na drodze do zdrowego otoczenia i dobrego samopoczucia.

Produkt dodany do ulubionych