Chusteczki nawilżające

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Skóra noworodków i niemowląt jest wyjątkowo wrażliwa i narażona na podrażnienia, dlatego wymaga szczególnie delikatnej pielęgnacji. Należy codziennie troszczyć się o jej odpowiednie nawilżenie, a do oczyszczania stosować produkty o jak najnaturalniejszym składzie, wolnym od sztucznych substancji zapachowych, alkoholu czy silnych konserwantów. W naszej ofercie znajdziesz zatem chusteczki nasączane czystą wodą lub łagodnymi płynami o formule wzbogaconej w składniki nawilżające, a także wiele innych produktów niezbędnych do kompleksowej, bezpiecznej higieny niemowląt.

Na co zwrócić uwagę wybierając chusteczki nawilżane dla niemowląt?

Jeśli pragniesz zadbać o zdrową, pozbawioną podrażnień skórę swojego dziecka, wybieraj dla niego chusteczki o jak najbardziej naturalnym składzie. Tradycyjne produkty tego typu często zawierają w swojej formule zbyt mocne, drażniące detergenty, które zdecydowanie nie powinny mieć żadnego kontaktu z delikatnym naskórkiem noworodków i niemowląt. W składach dobrych chusteczek nawilżanych szukaj natomiast takich bezpiecznych dodatków nawilżających, jak lanolina, aloes oraz ekstrakty z owoców. Najbardziej polecane są produkty zawierające niemal wyłącznie wodę oczyszczoną, która w delikatny, naturalny sposób oczyszcza skórę i nie stanowi żadnego zagrożenia dla jej bariery ochronnej. 

Dlaczego w dziecięcej pielęgnacji warto stawiać na produkty eco?

Certyfikaty ekologiczności czy biodegrowalności wskazują na fakt, że dany produkt wykonany jest w 100% z naturalnych, przyjaznych dla środowiska składników. Coś, co nie szkodzi naturze, nie może zatem stwarzać zagrożenia także dla delikatnej skóry Twojego dziecka. Ponadto, chusteczki nawilżane należą do artykułów, których wraz z pieluszkami zużywamy najwięcej, pielęgnując nimi niemowlę od pierwszych chwil po narodzinach do nawet kilku lat życia. Warto zatem zadbać, aby były to artykuły, które nie przyczynią się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska, lecz bardzo szybko ulegną rozkładowi.

Pamiętaj, że w pielęgnacji dziecięcej najlepszym wyborem jest minimalizm. Im krótsze składy produktów, tym lepiej dla skóry Twojego niemowlęcia. Bądź świadomym konsumentem i rozsądnym rodzicem poprzez uważną analizę składów kosmetyków, które stosujesz do codziennej higieny dziecka. Szukaj w nich naturalnych, dobrze znanych ze swoich korzystnych właściwości składników, takich jak wyciągi roślinne lub nawilżające oleje, a bezwzględnie unikaj drażniących alkoholi i sztucznych zapachów, które mogą kusić swoją atrakcyjnością, jednak skórze dziecka nie przynoszą żadnych korzyści. 

Produkt dodany do ulubionych