Higiena dziecięca

Pokazano 1-35 z 55 pozycji

W codziennej higienie dziecięcej niezwykle ważne jest korzystanie z naturalnych produktów ekologicznych, bezpiecznych nie tylko dla delikatnej skóry niemowlęcia, ale również dla środowiska. Rodzice zużywają bowiem naprawdę ogromne ilości pieluszek i chusteczek nawilżanych, które w przypadku zwykłych artykułów w znaczącym stopniu przykładają się do zanieczyszczenia planety. Wybierając produkty do higieny i pielęgnacji warto zatem myśleć zarówno o bezpieczeństwie swojego malucha, jak i natury. 

Biodegradowalne pieluchy receptą na zanieczyszczenie środowiska

Tradycyjne pieluszki jednorazowe bardzo często produkowane są ze sztucznych absorbentów, wzbogacanych dodatkowo substancjami zapachowymi, które mogą podrażniać wrażliwą skórę dziecka. Nasze ekologiczne i biodegradowalne pieluchy tworzone są natomiast z naturalnych surowców, takich jak na przykład organiczna bawełna, która pozwala skórze oddychać, jest w pełni hipoalergiczna, delikatna i równie skuteczna, co jej chemiczne odpowiedniki. Ponadto, bardzo szybko ulegają rozkładowi, a korzystający z nich rodzic może z czystym sumieniem wyrzucać je do śmieci, wiedząc, że nie przyczynią się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska. 

Łagodne chusteczki i łagodne kosmetyki do pielęgnacji okolic pieluszkowych 

Poza pieluszkami jednorazowymi, każde niemowlę nawet przez kilka lat swojego życia potrzebuje również dużej ilości delikatnych chusteczek nawilżanych oraz kosmetyków ochronnych, pielęgnujących skórę okolic pieluszkowych, zabezpieczających ją przed odparzeniami. Powinny być one bardzo łagodne, pozbawione silnych detergentów, wysuszających, drażniących alkoholi oraz sztucznych zapachów. Wyboru kosmetyków dziecięcych nie należy opierać na atrakcyjnym opakowaniu czy pięknym zapachu, lecz na doskonałym, krótkim i naturalnym składzie, który nie zaburza bariery ochronnej skóry niemowlaka. Dobrej jakości chusteczki nawilżane powinny zawierać przede wszystkim czystą wodę i ekstrakty roślinne o działaniu nawilżającym. Dopiero wtedy możesz używać ich nie tylko do oczyszczania okolic pieluszkowych, ale także doraźnego mycia rączek, a nawet buzi, bez obaw o podrażnienia lub reakcje alergiczne.

Pełna higiena dziecięca to regularne kąpiele, pielęgnacja paznokci, oczyszczanie uszu, a także okolic pieluszkowych. Komponując wyprawkę dla swojego niemowlaka na bazie naturalnych, ekologicznych i biodegradowalnych produktów możesz mieć pewność, że jego skóra będzie pielęgnowana bezpiecznie i delikatnie, a Ty przyczynisz się jednocześnie do bardzo skutecznego zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. 

Produkt dodany do ulubionych